PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Galery nie tworzy kategorii



rafknaf
18-10-2014, 18:58
Zainstalowałem PG 3.2.8 na Joomla 2.5 i kiedy chcę dodać pierwszą kategorię (podaje jej tytuł) to za każdym razem pokazuje się : "Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Kategoria musi posiadać tytuł"

Ja go za każdym razem podaje i staram się wpisywać inny a i tak ten błąd się pojawia. Co może być powodem?

Korek1
18-10-2014, 19:12
Przeinstaluj, sprawdz prawa dostępu do plików Phoca i spróbuj jeszcze naprawić bazę danych w phpadmin (profilaktycznie).

rafknaf
18-10-2014, 19:20
Przeinstalowałem i wygląda, że wszystko jest dobrze a błąd nadal się pojawia.

Korek1
18-10-2014, 21:19
Stronę masz na kompie czy na serwerze - prawa dostępu, tego nie sprawdziles. Sprawdź jeszcze aktualizacje. Więcej nic mi nie przychodzi na myśl.

komodore
19-10-2014, 23:46
A co masz w logach?

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

rafknaf
20-10-2014, 14:47
Stronę masz na kompie czy na serwerze - prawa dostępu
Strona jest na serwerze. Około miesiąca temu instalowałem na tym samym serwerze tyle, że z inna domeną tę galerią i poszło bez najmniejszych problemów.

pkosela
20-10-2014, 14:58
Inna przeglądarka? Inny komputer?

rafknaf
20-10-2014, 15:07
Wszystko to samo przedtem i teraz...
Kiedy chcę to zrobić na notebooku albo tablecie to ciągle to samo.

Kolejny raz przeinstalowałem i teraz mam w większości :
500 - Nieznany błądw :
oceny kategorii, oceny obrazów, komentarze kategorii i obrazów, użytkownicy, facebook, etykiety
Wygląda, że teraz nie tworzy tabel. Żadna reinstalacja już tego nie zmienia...

Korek1
20-10-2014, 15:33
Blad 500 to problem z serwerem.

rafknaf
20-10-2014, 15:39
Na poprzedniej stronie jak wyżej pisałem, instalowałem joomle od podstaw natomiast w tym przypadku skorzystałem z instalacji przez serwer. Czy to może być przyczyną? Nie miałem jak dotąd problemów z żadną instalacją... Może po prostu muszę poszukać innej galerii...

pkosela
20-10-2014, 15:56
Najwyraźniej coś nie tak poszło przy instalacji, albo rzeczywiście serwer nawala...
Spróbowałbym od nowa, ręcznie zainstalować Joomla.
A najbezpieczniej jest przygotować serwis lokalnie na JAMPie - jeśli tu działa, to powinien działać dobrze także po przeniesieniu, o ile docelowy serwer spełnia wymagania Joomla i wykorzystanych dodatków.

rafknaf
20-10-2014, 15:59
o ile docelowy serwer spełnia wymagania Joomla i wykorzystanych dodatków.
Spełna na pewno bo na tym serwerze mam jeszcze 3 strony w Joomla i problemu z dodatkami tam nie było.

Może jakąś inną galerie dać ? Tylko jaka -> ja bym tylko potrzebował wyświetlenie obrazka wraz z jego nazwą. Nie potzrebne mi głosowania, itp...

pkosela
20-10-2014, 16:11
Ale przyczyną, z tego, co piszesz, nie jest złe działanie PhoaGallery, tylko najwyraźniej błędy w instalacji Joomla lub (nie)działanie hostingu.
Galerię możesz, oczywiście zmienić na inną (dobierz taką, która Ci odpowiada na JED, albo napisz czego od niej oczekujesz, to pewnie ktoś podpowie), ale niewykluczone, że pojawią się inne problemy w innym miejscu.
Najpierw znalazłbym i usunąłbym przyczynę tych problemów... Jednym z najpewniejszych, sprawdzonych i polecanych sposobów jest JAMP. Wykluczysz w ten sposób błędy, które mogą leżeć po stronie hostingodawcy.
A jeszcze warto pamiętać, że wykupienie hostingu w tej samej firmie nie gwarantuje, że oba konta będą działać na tym samym i identycznym serwerze. Warto i o tym pamiętać.

rafknaf
20-10-2014, 17:06
Ale przyczyną, z tego, co piszesz, nie jest złe działanie PhoaGallery, tylko najwyraźniej błędy w instalacji Joomla lub (nie)działanie hostingu.
Dokładnie ! Ja nie twierdzę, że to PG ma błędy skoro wcześniej z tej samej instalacji ich nie było ;)
Rozwiązałem sobie problem instalując "JoomGallery" ze spolszczeniem i wszystko jak to się mówi kula bez zarzutów.
Pozdrawiam

rafknaf
21-10-2014, 09:16
Jeszcze jedo pytania: Czy jesli wgram (zainstaluje) joomle całkowicie od podstaw to stracę wszystkie dane ? Za dużo już przeniosłem (opuszczam extreme-fusion) żeby teraz to stracic...

pkosela
21-10-2014, 11:01
Standardowa paczka instalacyjna raczej nie będzie zawierała Twoich danych, bo i skąd...

rafknaf
21-10-2014, 11:48
Nawet nie przypuszczałem, że paczka będzie zawierała moje dane...
Chodzi mi o to czy mogę tak przeinstalować całość żeby nie stracić tego co mam - żeby dane zostały?
Teraz okazało się, że nie mogę też wysyłać poczty przez stronę...

pkosela
21-10-2014, 22:20
Może warto nadpisać pliki Joomla przez ftp?
Ale ostrożnie! Zrób najpierw kopię...
Albo jeszcze inaczej i najbezpieczniej: zrób kopię, zainstaluj lokalnie i na tym kombinuj.
A jeśli masz na myśli przeniesienie artykułów, to są na JED narzędzia do eksportu i importu. Tylko pamiętaj: kopia!