PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją joomla 3.3.6



olexmo
19-10-2014, 17:17
Witam podczas instalacji joomla 3.3.6 wyskakuje mi coś takiego
Something is wrong in your syntax obok 'USING BTREE ) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8' w linii 11 SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `lg3td_usergroups` ( `id` int(10) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT COMMENT 'Primary Key', `parent_id` int(10) unsigned NOT NULL DEFAULT 0 COMMENT 'Adjacency List Reference Id', `lft` int(11) NOT NULL DEFAULT 0 COMMENT 'Nested set lft.', `rgt` int(11) NOT NULL DEFAULT 0 COMMENT 'Nested set rgt.', `title` varchar(100) NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`id`), UNIQUE KEY `idx_usergroup_parent_title_lookup` (`parent_id`,`title`), KEY `idx_usergroup_title_lookup` (`title`), KEY `idx_usergroup_adjacency_lookup` (`parent_id`), KEY `idx_usergroup_nested_set_lookup` (`lft`,`rgt`) USING BTREE ) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8
Table 'olexmo2_joomla.lg3td_usergroups' doesn't exist SQL=INSERT INTO `lg3td_usergroups` (`id`, `parent_id`, `lft`, `rgt`, `title`) VALUES (1, 0, 1, 18, 'Public'), (2, 1, 8, 15, 'Registered'), (3, 2, 9, 14, 'Author'), (4, 3, 10, 13, 'Editor'), (5, 4, 11, 12, 'Publisher'), (6, 1, 4, 7, 'Manager'), (7, 6, 5, 6, 'Administrator'), (8, 1, 16, 17, 'Super Users'), (9, 1, 2, 3, 'Guest')

Nie wiem o co chodzi, ktoś pomoże?

trzepiz
19-10-2014, 18:16
Opisz dokładnie gdzie instalujesz Joomla (serwer lokalny, hosting) czy zakładasz zupełnie nową bazę dla tej instalacji ? Instalujesz czystą Joomla, czy korzystasz z jakiś "autoinstalatorów" ?

olexmo
19-10-2014, 18:24
Zainstalowałem nową joomlę, serwer w nets.pl Próbowałem założyć zarówno nową bazę z poziomu instalacji joomli jak i poprzez konto na serwerze. Nie korzystam z "autoinstalatorów" chyba :)

noras
20-10-2014, 11:19
Sprawdź parametry serwera, wersje MySQL i PHP.


Nie korzystam z "autoinstalatorów" chyba
Nie korzystanie z autoinstalatora sprowadza się do wrzucenia ściągniętej paczki z joomla.pl na serwer przez FTP.

olexmo
20-10-2014, 11:44
Parametry mam odpowiednie na serwerze. Ściągnąłem paczkę z joomla.pl i wrzuciłem na serwer przez FTPa.

noras
20-10-2014, 12:04
Sorry, teraz dokładniej przeanalizowałem zapytanie SQLa :)

Błąd jest w zapytaniu SQLa

(`lft`,`rgt`) USING BTREE
powinno być

USING BTREE (`lft`,`rgt`)

Teraz jest tylko kwestia gdzie Ci to wyskakuje, w którym miejscu instalacji i na jakim etapie :)

edit: -----------


Ok ściągnąłem paczkę z joomla.pl, po rozpakowaniu folder installation\sql\mysql i plik joomla.sql w linii 1839 zamień tak jak napisałem powyżej i sprawdź czy zadziała.

Niestety nie mam możliwości przetestowania tego w chwili aktualnej. Zaraz jeszcze sprawdzę jak ten plik wygląda na joomla.org

olexmo
20-10-2014, 13:49
Brawo, wielki szacun, zadziałało. Błąd jest właśnie tam gdzie podałeś, po podmiance instalacja poszła jak z bicza.

noras
20-10-2014, 13:54
Nie mogła nie pójść :)

Możesz wstawić info jaką dokładnie masz wersję SQLa i Apache?

olexmo
20-10-2014, 14:05
Hym, teraz inny mam problem, bo wchodząc na zaplecze i wybierając coś mam u siebie wyskakuje mi
BŁĄD SERWERA 401
Możliwe przyczyny wystąpienia błędu:

1. Brak autoryzacji do strony mow.augustow.pl.

noras
20-10-2014, 14:14
Sprawdź poprawność ścieżek do folderów log i tmp, subdomena z separacją serwisu ustawiona?

olexmo
20-10-2014, 14:36
tzn? Możesz coś więcej napisać.

noras
20-10-2014, 14:45
W pliku configuration.php w głównym katalogu poszukaj zmiennych

var $log_path = '/logs';
var $tmp_path = '/tmp';

Te zmienne powinny wskazywać na foldery w głównym katalogu Joomla. I teraz w zależności od hostingu i tego czy subdomena jest odseparowana od głównego serwisu, zależy jak te ścieżki wprowadzić popranie. Jeśli strona stałą by na domenie głównej to najczęściej wystarczy wskazanie folderu jak na powyższym przykładzie. Musisz ustalić jaką masz strukturę katalogów, i podać odpowiednią ścieżkę. Często na subdomenach te zmienne powinny mieć wartość:

var $log_path = '/home/xxxx/public_html/subdomena/logs';
var $tmp_path = '/home/xxxx/public_html/subdomena/tmp';

W twoim przypadku może być inaczej, ale to musisz już Ty sprawdzić.

olexmo
20-10-2014, 19:35
Nie wiem czy odnalazłem co trzeba, ale wygląda to tak:


public $log_path = '/home/olexmo2/domains/mow.augustow.pl/public_html/logs';
public $tmp_path = '/home/olexmo2/domains/mow.augustow.pl/public_html/tmp';

noras
21-10-2014, 09:43
Nie wiem jaki masz serwer, jak ustawiony, jaką strukturę na serwerze. Podaj parametry serwera i nazwę chociaż.