PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł na pulpicie zaplecza



alex011251
20-10-2014, 12:10
Próbowałem w rozny sposob wlaczyc civicrm na glownej stronie zaplecza. Dla witryny jest dostepna funkcja wpinacz zas zaplecze tego nie posiada. Potrzebuje by to bylo w wersji modułu z tego wzgledu iz ma byc wykonywana akcja tego typu
Po wejsciu na /administrator
zalogowaniu jako uzytkownik xxx ma sie wyswietlik na glownym pulpicie Civicrm. Ja jako superuser nie chce tego widziec na glownym pulpicie.

zwiastun
20-10-2014, 13:28
"W różny sposób" to znaczy w jaki?
CiviCRM jest komponentem, więc dostęp do pulpitu powinien być po prostu z menu.
Jeżeli CiviCRM ma własny moduł ikon skrótu umieszczany na pulpicie (stronie startowej zaplecza), to chyba wystarczy ustawić dla modułu uprawnienia, ale nie sądzę, że da się wyłączyć widoczność dla superużytkownika.

alex011251
20-10-2014, 13:49
Chce wylaczyc dla menagera widocznosc a komponent wyswietlic na glownym pulpicie

zwiastun
20-10-2014, 13:55
1. Przestaję rozumieć. Kto ma nie widzieć: operator (manager) czy superużytkownik - bo przecież to nie to samo! Wyłączenie podglądu dla superużytkownika jest raczej niemożliwe.
2. Nie odpowiedziałeś, w jaki sposób próbowałeś to zrobić. Jeśli CiviCRM nie posiada własnego modułu typu quickicon (tak, jak np. K2 czy Akeeba Backup) umieszczanego na stronie startowej zaplecza, to możesz spróbować umieścić link za pomocą modułu Własny HTML.

alex011251
20-10-2014, 14:05
Dobrze by było jak by moduł był włączony dla określonej grupy np dla managera. A dla reszty po prostu wylaczony(ukryty) cokolwiek. Na poczatku próbowałem przez iframe tylko tu pojawia sie problem ze wtedy wyswietla mi cały index.php w admince

zwiastun
20-10-2014, 14:23
1. Zasady konstrukcji zaplecza: możesz sobie tworzyć własne grupy użytkowników i udostępniać im, co chcesz. W standardowych ustawieniach (standardowych grup) operator (manager) widzi tylko to, co ma widzieć, administrator widzi wszystkie opcje dostępne operatorowi + dostępne dla administratorów, a superużytkownik widzi wszystko.
2. Przyznam, że niezbyt rozumiem Twój problem, bo CiviCRM jest komponentem i na zapleczu dostępne jest z menu. Zrobienie dodatkowej ikonki na stronie startowej tworzy skrót, ale nie zastąpi pulpitu komponentu (strony startowej komponentu). Czy ten skrót jest aż tak bardzo konieczny? Operator nie może po prostu wywołać komponentu z menu?

alex011251
20-10-2014, 17:00
Nie moze . Planowałem czy nie zrobic przekierowania po zalogowaniu jezeli wykryje grupa menadzerow czy cos w ten desen. Po zalogowaniu od razu musi sie wyswietlic civicrm.

alex011251
20-10-2014, 18:17
Problem rozwiazany w prosty sposob ;) jest tzw grupa quest ;)

zwiastun
20-10-2014, 19:11
Możesz wyjaśnić? Grupa Goście nie ma praw dostępu do zaplecza w ogóle. To jak rozwiązałeś problem?

alex011251
20-10-2014, 20:49
hmm nie wiem szczerze mowiac ale sie udalo.
Jest tam quest special itd. Zrobilem wten sposob ze przydzielilem prawa do wyswietlenia modulu uzytkownikom z menager potem dodałem modul jako wyswietlenie do quest i menager jako parent bodajze dalem quest i poszlo