PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 2.5 problem z hasłami



mw72
20-10-2014, 22:21
Witam

Zarządzam stroną przedszkola i pojawił mi się problem z aktualizacja haseł i trudno mi znaleźć jednoznaczne wytłumaczenie dlaczego tak się dzieje i rozwiązanie tej sytuacji

Jedna z nauczycielek poprosiła o zmianę hasła aby móc uaktualniać dane, wiec z poziomu zarządzania użytkownika dokonałem tego , wygenerowałem hasło z modułu System - Password Control zapisałem ustawienia wysłałem nowe hasło i dostałem info iż hasło nie działa, druga, trzecia próba ciągle to samo, wiec weryfikuje zmieniam swoje hasło i rzeczywiście już się nie można zalogować (Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło albo nie masz u nas jeszcze konta)

Teraz tak weryfikuje tabele prefix_users (https://wirt14.biznes-host.pl/phpmyadmin/sql.php?db=virt105007_p113&token=b89178ec52f942f6d675d99c070e0bdb&table=p113_users&pos=0) pole password sie zmienia po każdej zmianie czyli niezależnie czy generatorem czy też ręcznie. Nawet po podaniu tego samego hasła widać zmiany w kluczu md5.

W bazie w polu password wpisuje standardowy string z generatora "f39bfe1e6901e9cc87ca44e435f5671b" co jest odpowiada "hasło" - logowanie się udaje, generuje nowe hasło czyli "hasło" logowanie nie możliwe - string wygląda tak "$P$DeKxqzbFLuFSS1HICyeP2SMp0.pFkZ0"

Wyłączam System - Password Contro - problem zostaje

Zmieniam wersje php 5.2 pomiędzy 5.3 problem ten sam

Dodam że w międzyczasie niczym wynikł problem z hasłem dokonałem zmiany hostingu na biznes-host z 1&1 oraz poszły aktualizacje wersji joomla do 2.5.20
wiec aktualnie mamy taki zestaw



Wersja bazy danych
5.5.31-log


Porządek znaków w MySQL
utf8_general_ci


Wersja PHP
5.3.28


Serwer WWW
Apache/2


PHP działa na
cgi-fcgi



Wersja Joomla!
Joomla! 2.5.20 Stable [ Ember ] 30-April-2014 14:00 GMT


Wersja platformy Joomla!
Joomla Platform 11.4.0 Stable [ Brian Kernighan ] 03-Jan-2012 00:00 GMT



Tak wiec nałożyło kilka zmian jednocześnie i nie jestem jednoznacznie stwierdzić co sie stało że albo nie generuje poprawnie haseł do DB joomla lub też niewłaściwie je dekoduje

Czekam na wszelkie sugestie

Pozdrawiam

noras
21-10-2014, 09:14
Wygląda mi to na błąd w szyfrowaniu. Popatrz md5 nie posiada znaków specjalnych w wygenerowanym stringu bo jest to tryb szesnastkowy w 32 znakach. Tak więc generując Ci hasło i zapisuje je do bazy dostajesz w bazie "$P$DeKxqzbFLuFSS1HICyeP2SMp0.pFkZ0"? to nie jest to md5 sprawdziłem też Twoje "hasło" nawet w sh1 nie wygląda jak ten string w bazie. Problem leży gdzieś przy zapisywaniu hasła a nie logowaniu.

mw72
21-10-2014, 13:53
Dzięki za odpowiedź

Twój post naprowadził mnie na trop błędu
Zweryfikowałem raz jeszcze instalację - ja upgradowałem joomle do ostatniej wersji czyli 2.5.27 a w info ,jest przecież 2.5.20
Upgrade z jakiegoś powodu nie zakończył się poprawnie z wersji .20 do .22 i zostały uszkodzone pliki
Upgrade do .27 pomimo ślicznego komunikatu o powodzenie nie dokonał się poprawnie
Dokonałem lokalnego poprawnego upgrade up to day wersji joomla i problemy został rozwiązany

Dzięki za pomoc :-)

Pozdrawiam