PDA

Zobacz pełną wersję : Moduły - szybkość



patipat
21-10-2014, 21:29
Witam!

Generalnie wiem, że jest zasada im mniej modułów tym szybciej ładuje się strona, ale... Czy chodzi o liczbę modułów na stronie, która ma się załadować czy o generalną liczbę modułów?

Bo ja rozumiem, że jeśli konkretna strona zostanie obwieszona modułami banerów jak choinka, to siłą rzeczy będzie się ona wolno ładować. Ale co w przypadku, jeśli ktoś do każdego artykułu chce dodać wyłącznie jeden oddzielny moduł banera? Wtedy jeśli ma np. 1000 artykułów, to ma również aż 1000 modułów banerowych, z drugiej strony internauta wchodzący na każdy z artykułów widzi jedynie jeden moduł banera. Czy w takim wypadku strona z artykułem będzie ładować się wolno (z racji ogólnej liczby 1000 modułów banerowych), czy szybko (z racji tego, że przy artykule jest tylko jeden moduł banerowy)?

Pozdrawiam

mjmartino
21-10-2014, 21:48
W sumie nie rozumiem po co się tak bawić nie będę wnikał ;D
1 art 1 moduł = koniec
Nie ważne że na zapleczu będzie i 10 czy 100 a nawet tysiac.. tylko pomyśl jak będziesz tym zarządzał jak będziesz miał na zapleczu 1000 modułów takich samych bannerowych.

patipat
21-10-2014, 22:09
Zarządzanie to oczywiście inna historia. Dałem przykładowo 1000 żeby pokazać wyraziście o co mi chodzi. Taki przykład lepiej pokazuje zagadnienie niż gdybym napisał, że ogólna liczba modułów-dużo, a modułów przy artykule - mało (bo dla każdego czym innym jest dużo/mało; dla mnie ewidentnie dużo to 1000, a mało to 1).
Jak widać sprawa przeze mnie poruszona ma charakter uniwersalny i nie dotyczy tylko postrzeleńców, którzy chcą mieć 1000 banerów :)

Tym niemniej chciałbym uzyskać odpowiedź jakiegoś profesjonalisty właśnie w kontekście 1000 banerów :)

patipat
22-10-2014, 05:05
@mjmartino

Aj, nie załapałem Twojego postu, jak go przeczytałem za pierwszym razem... Zgapiłem się :P

Popraw mnie, jeśli się mylę:

Chcesz powiedzieć, że mogę mieć 1000 modułów i to nie będzie miało wpływu na czas ładowania stron/działanie Joomli pod warunkiem, że nie będą one zamieszczone w jednym miejscu (np. na jednej podstronie)?