PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.0 nie działają linki, dziwne zachowanie cache



glastec
22-10-2014, 13:26
Od kilku dni mam bardzo dziwny problem z serwisem. Serwis od kilku lat stoi na home.pl i joomli 3.0 . Od kilku dni w zasadzie nie działają linki, czasem jeden z linków po uruchomieniu zadziała...
Co to za problem ? cache ? proste adresy ,mod_rewrite i .htacces są ustawione. W zasadzie nic nie zmieniałem ostatnio poza czyszczeniem buforu i usuwaniem przestarzałych plików.

serwis www.huculki.com.pl

Bazyl
22-10-2014, 13:41
Witam,


Serwis działa, ale pod adresem: w.huculki.com.pl

glastec
22-10-2014, 13:51
Nie niestety nie działa tzn widać ekran z menu oraz linki ale w zasadzie nic nie odpowiada - coś dziwnego. Kompletnie tego nie rozumiem...

zwiastun
22-10-2014, 14:34
Jakiś konflikt. Spróbuj na początek wyłączyć ten moduł/dodatek informacji o ciasteczkach

glastec
22-10-2014, 14:57
Szedłem tym tropem i już wcześniej próbowałem to zrobić. Obecnie dodatek cookies jest wyłączony i co ciekawe nadal sie pokazuje w przeglądarce pomimo odswieżania Ctr F5. Jakieś następne pomysły/propozycje ? Mi już
brakuje wyobraźni...

Bazyl
22-10-2014, 16:22
Coś się jewdnak zmieniło, serwis działa pod dobrym adresem: huculki.com.pl

glastec
22-10-2014, 16:30
Niestety linki nadal nie działają - widac tylko menu startowe. Żadna pozycja z menu ani rozwinięcie artykulów nie działa. Co ciekawe działają linki bezposrednie np do plików pdf... Pomocy !!!

Bazyl
22-10-2014, 16:59
@glastec, wszystko działa, ale teraz bez prostych adresów.

Zrób sobie kawę, ochłoń, pomyśl, wyczyść cache przeglądarki, użyj innej przeglądarki...

glastec
22-10-2014, 17:10
Tak, po wyłączeniu prostych adresów system zaczął działać ale dopiero po jakimś dłuższym czasie. Ale przecież zależy mi na prostych adresach a nic nie zmieniałem i system sam się rozleciał. Gdzie szukac przyczyn ?

Bazyl
22-10-2014, 17:18
Tylko, że chwilę wcześniej strona działała normalnie, z prostymi adesami, a jeszcze wcześniej z 'w' przed domeną.

Co na to mówi hostingodawca?

Wiesz co to cache?
Jeśli używasz - wyłącz, wyczyść

glastec
24-10-2014, 09:13
Hostingodawcza tak to wyjasnia; Przyczyną braku prostych adresów może być konfiguracja systemu CMS Joomla, taki wniosek można wyciągnąć analizując źródło strony i odnośniki do artykułów. Jeżeli chodzi o drugą kwestię dotyczącą pamięci cache dodatek do przeglądarki Firebug wskazuje, iż nie można wczytać jednej ze składowych skryptu odpowiedzialnego za cache strony [cache-plq_jch_optimize]. To tłumaczyłoby brak widoczności zmian na stronie od razu po ich wprowadzeniu.

Stan na teraz jest taki, że nie działają proste adresy, casch jest przeczyszczony. Serwis niby działa ale mnóstwo wewnętrznych linków jest zrobionych na prostych linkach i nie działa. To samo dotyczy indeksowania w googlach. Muszę wrócic do prostych adresów - na razie zastanawiam się jak to zrobić.

noras
24-10-2014, 09:36
plg_jch_optimize wyłącz. I ustaw proste adresy w konfiguracji witryny. Oczywiście czyszcząc po każdej czynności cache.

Da Ci to obraz czy masz dobrze skonfigurowane jch_optimize, osobiście nie polecam tego plugin'u mam złe wspomnienia z nim związane. Ale to tylko moja sugestia.

Dodatkowo możesz spróbować zainstalować JoomSef do SEOFrendly.

mjmartino
24-10-2014, 10:25
Da Ci to obraz czy masz dobrze skonfigurowane jch_optimize, osobiście nie polecam tego plugin'u mam złe wspomnienia z nim związane. Ale to tylko moja sugestia.

Złe wspomnienia bo źle był skonfigurowany za pewne ;)

@glastec (http://forum.joomla.pl/member.php?39137-glastec)
Porównaj sobie plik z czystej instalki htaccess.txt z tym co masz na serwerze .htaccess

noras
24-10-2014, 10:43
Złe wspomnienia bo źle był skonfigurowany za pewne ;)
Nie wykluczam takiej możliwości :) Dlatego dodałem że to sugestia :podstep:

glastec
31-10-2014, 19:51
Problem w zasadzie rozwiazany. Dodatek jch_optimize działa. Nie wiem z jakiego powodu dodatek system_pamięć podręczna plik cache był włączony. Po wyłaczeniu linki przyjazne url działają...