PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z jquery i carouFredSel



konri
22-10-2014, 21:27
Witam zacne grono:),

stworzyłem karuzelę wykorzystując do tego celu gotowy skrypt carouFredSel 6.2.0. W dokumentacji wyczytałem, że trzeba podpiąć bibliotekę jquery i sam skrypt karuzeli, co też zrobiłem:


<script src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/jquery-1.9.1.min.js"></script>
<script src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/jquery.carouFredSel-6.2.0.js"></script>



W osobnym pliku java script, który uprzednio podpiąłem, umieściłem następujący kod:

$(document).ready(function(){


$('div.zespol div.items').carouFredSel({

prev: $('div.zespol .prev'),
next: $('div.zespol .next'),
scroll: {
items: 1,
pauseOnHover: true
}

});


});

Karuzela bardzo ładnie działa i wszystko by było ok, gdyby nie to że wyświetla się błąd "undefined is not a function" i przestał działać wcześniej wdrożony moduł Slideshow CK.

Domyślam się, że gryzą się biblioteki, ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Przeczytałem gdzieś, żeby zamienić "$" na "jQuery" w kodzie js ale to nie pomogło. Spotkał się ktoś z tym problemem?

Jdwind
22-10-2014, 23:07
Po pierwsze, to na pewno zamień "$" na "jQuery", po drugie - poczytaj o jQuery w Joomla - masz ładowane (lub powinieneś mieć), więc deklaracja:

<script src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/jquery-1.9.1.min.js"></script>
jest niepotrzebna. Chyba, że Twój skrypt nie działa z wersją, która jest w Joomla 3 (o ile pamiętam, jest to 1.8.x).

konri
23-10-2014, 16:01
Wielkie dzięki za pomoc. Robiłem te dwie rzeczy ale nie na raz i to było przyczyną :)

konri
02-04-2015, 18:08
Odkopuję nieco temat, ponieważ mam podobny problem. Umieściłem podobny skrypt, tym razem jest to Awkward Showcase. Niestety wyżej opisane czynności nie pomogły i domyślam się, że problemem jest brak kompatybilności skryptu z nową wersją jQuery. Czy jest możliwość podpięcia starszej wersji jQuery do Joomli?