PDA

Zobacz pełną wersję : Atualizacja z 2.5 do 3.3.6-XAMPP



chuck
23-10-2014, 13:59
Postanowiłem spróbować wgrać Joomle z 2.5 do 3.3.6-najpierw na testowym XAMPP. Niestety okazuje się, że limit działania skryptu (30 sekund) jest na mały. Po zmianie na 3000 sekund i po wgraniu pliku przez panel pojawił się błąd po ok. 50 minutach-na zapleczu
Fatal error: Maximum execution time of 3000 seconds exceeded in xampp\htdocs\j2\libraries\joomla\filesystem\folder .php on line 458 Na stronie zaś, pojawił się błąd

Fatal error: Class 'JHelperContent' not found in xampp\htdocs\j2\administrator\components\com_banne rs\helpers\banners.php on line 20
Jeśli na testowej platformie są problemy, to wolę nie myśleć co będzie na prawdziwym serwerze.
Jak poprawnie to zrobić?
PHP 5.4

trzepiz
23-10-2014, 20:59
Nieststy nie znam dokładnie ustawień XAMPP ale możesz tą samą procedurę (dla testu) przeprowadzić na testowej (trial) wersji JAMP, która jest w 100% zgodna z wymaganiami Joomla! - > http://jamp.joomla.pl

chuck
24-10-2014, 23:05
Instalacja jakiegoś testowego serwera mnie nie ratuje.Szkoda ,że MoVamp nie jest już wspierany-nawet nie można wgrać nowszej wersji PHP. Serwer2go również nie jest już wspierany. Jakieś pomysły?

zwiastun
24-10-2014, 23:17
Instalacja jakiegoś testowego serwera mnie nie ratuje.
To z czym masz problem? Możesz pobrać i zainstalować wersję pełną. Jesteś wolnym człowiekiem. Masz prawo.

chuck
25-10-2014, 12:44
Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś-a cytat jest wyrwany z kontekstu.Twoja wypowiedz powinna brzmieć:"Możesz kupić i zainstalować wersję pełną".Komercja wszędzie już wchodzi?
Może ktoś powtórzyć tą procedurę migracji 2.5 do 3.3.6 u siebie? Instalacja jakiegoś testowego serwera mnie nie ratuje ponieważ mam tam również inne projekty.

zwiastun
25-10-2014, 12:58
Ja Cię dobrze zrozumiałem. Ty niekoniecznie. Jeśli nie wystarczy Ci dwa tygodnie na przeprowadzenie migracji na bezpłatnej testowej (trialowej) wersji JAMP, to już niestety Twój problem.



Instalacja jakiegoś testowego serwera mnie nie ratuje ponieważ mam tam również inne projekty.
1. Po pierwsze, jest w tym zdaniu, a dokładniej w słowie "jakiegoś" lekceważenie.
2. Po drugie, co z tego, że masz inne projekty. Ktoś Ci coś sugeruje robić z innymi projektami?


Komercja wszędzie już wchodzi?
Nie kompromituj się.

ramiro
25-10-2014, 15:11
@chuck możesz jeszcze sprawdzić działanie na WampServer albo na Krasnal Serv. Z tego co wiem ten drugi nie źle sobie radzi. Możesz spróbować.

zwiastun
25-10-2014, 15:23
Tia, "Krasnalud" z przestarzałą wersją PHP poradzi sobie na pewno. Ktoś tego rzeczywiście jeszcze do czegoś używa? Projekt padł kilka lat temu. @Ramirro, widziałeś chociaż specyfikację tego cudeńka?

PS
Kolega @Chuck, w moim odczuciu, nie ma zamiaru niczego sprawdzać. Ma mu zadziałać na XAMPPie, a ktoś - nie znając ani jego konfiguracji XAMPP-a, ani tym bardziej tego, co ma w swojej instalacji Joomla, ani nie wiedząc, jak on tę migrację przeprowadza, ma mu rozwiązać problem.

ramiro
25-10-2014, 15:37
Faktycznie dość dawno wyszełd. Masz rację, przepraszam za polecenie tego. Myślę jednak, że problem migracji Chucka może mieć coś wspólnego z tym (http://forum.joomla.pl/showthread.php?78399-Joomla-3-3-6-problem-z-instalacj%C4%85-na-XAMPPie&p=347203&posted=1#post347203) temat. I myślę, że moja odpowiedź w tamtym temacie może pomóc chuck'owi. Migracja wykonana na zewnętrznym hostingu wcale nie musi przynieść negatywnych efektów, zaś można ją przenieść z powrotem na xampp'a.

zwiastun
25-10-2014, 16:15
Zgoda - migracja wykonana na zewnętrznym hostingu może, a nawet powinna się udać, bo z opisu wynika, że problem leży w środowisku. Ale na 100% nie byłbym tego pewien, bo nie wiem, jak @chuck tę migrację przeprowadza. Istotne jest coś innego: podpowiedziano mu konkretne rozwiązanie: sprawdzić w środowisku zoptymalizowanym dla Joomla. Ale on tego zrobić nie chce, bo ma jakieś swoje dziwaczne "ale". A skoro nie chce, to wedle mnie jego i tylko jego problem.

ramiro
25-10-2014, 16:29
Istotne jest coś innego: podpowiedziano mu konkretne rozwiązanie: sprawdzić w środowisku zoptymalizowanym dla Joomla. Ale on tego zrobić nie chce, bo ma jakieś swoje dziwaczne "ale". A skoro nie chce, to wedle mnie jego i tylko jego problem
Spoko zwiastun. Spójrz na to obiektywnie. Chłopina ma kilka stron zrobionych na xamppie i jest też do niego przyzwyczajony. Logiczne jest to, że jeśli nie będzie mógł znaleźć rozwiazania na xamppie, a proponowane zadziała na JAMPie (a zadziała), to najprawdopodobniej najbardziej optymalną opcją jest przeniesienie wszystkich stron na JAMP'a. Wiąże się to choćby z dodatkową i pewnie nie krótką pracą. Dlatego też myślę, że skoro nie chce spróbować na JAMPie warto podpowiedzieć inne rozwiązanie, które powinno zadziałać.

A odnośnie "ale" to tak jak z przeglądarkami, jeden użytkownik woli Chroma, drugi Opere, a jeszcze inny IE. I rzaden nie da się przekonać na inną przeglądarkę ;)

zwiastun
25-10-2014, 16:39
Trudno mi z Tobą na ten temat dyskutować. Traktuję ludzi poważnie. I oczekuję tego samego. Korzystam także z XAMPP-a, nie mam z nim problemów, bo się na nim na tyle znam, że potrafię sobie dostosować środowisko do swoich potrzeb. Nikt tu nikogo do niczego nie skłania, nie zmusza. Nie jest też tak, że udana migracja na JAMP-ie ma pociągnąć za sobą jakiekolwiek konsekwencje. Nic nie musi zmieniać w swoich przyzwyczajeniach. Problem jest tylko w "nie bo nie". A skoro "nie bo nie", to przykro mi, nie mój problem. Kto chce, szuka sposobów, kto nie chce, szuka powodów. A my nie prowadzimy tutaj psychoterapii.

trzepiz
25-10-2014, 19:20
Jeśli 15 zł za JAMP to dużo, chętnie udzielę na ten produkt rabatu lub przekażę bezpłatnie. Oczekuję w zamian jedynie 1% od każdej strony, która zostanie zainstalowana na nim, celem sprzedania strony klientowi.

Reasumując - jeśli JAMP ma służyć do zabawy, zabawka za 15zł to obecnie w sklepach tyle kosztuje tania chińszczyzna (pistolecik na wodę, robocik z tandetnego plastiku), ja proponuję dostosowany do 99% potrzeb produkt, który znacznie ułatwia pracę z Joomla i oszczędza czas. Jeśli ma natomiast być bazą do pracy na projektach, które wykonujemy dla swoich klientów - 15zł to naprawdę wydatek, na jaki można sobie pozwolić.

Zarzuca mi się czasem, że celowo nie pomagam użytkownikom używającym XAMPP. Jest tego jeden jedyny powód. Po prostu używam JAMP i nie mam z nim problemu, więc nie znam na tyle ustawień XAMPP żeby móc w tej kwestii być ekspertem. Niestety nie mam także czasu na testowanie i rozwiązywanie problemów z XAMPP (ponieważ kiedyś takie miałem, stwierdziłem, że łatwiej mi będzie napisać/ przygotować produkt, z którym nie będę wiecznie się zmagał, poprawiając jego ustawienia) - mam nadzieję, że na forum jest sporo użytkowników, którzy używają tego serwera i są w stanie pomóc.

mjmartino
25-10-2014, 20:03
Po zmianie na 3000 sekund i po wgraniu pliku przez panel pojawił się błąd po ok. 50 minutach-na zapleczu Na stronie zaś, pojawił się błąd

Od kiedy to migracje robi się w ten sposób.... :hmm:

chuck
26-10-2014, 20:24
@ramiro
Dzięki za poparcie Próbowałem to samo wyjaśnić ale nie dało rady.
Najpierw miałem na MovAMP - Joomle i forum, później na Serwer2go Mediawiki i Prestashop (nie działa jednak poprawnie).Teraz na XAMPP mam tylko Joomle3.
Wychodzi J3 więc trzeba to wszystko posprawdzać.
Na testowych serwerach uczę się po prostu obsługi nowych systemów CMS i testuję migracje.
Jeśli będzie trzeba to zainstaluję specjalnie,czwarty serwer lokalny JAMP-każdy CMS na innym serwerze.Dlatego
Instalacja jakiegoś testowego (4-tego) serwera mnie nie ratuje. Chcę mieć środowisko aby trzymać aktualne projekty w jednym miejscu- Dzisiaj J3; za kwartał Prestashop itp.
Na zapleczu po prostu wgrywam plik migracji Joomla_3.3.6-Stable-Update_Package.zip i tyle.

zwiastun
26-10-2014, 21:36
Chcę mieć środowisko aby trzymać aktualne projekty w jednym miejscu
To jest nadal argument typu "nie bo nie".
Uczysz się obsługi nowych systemów, czy uczysz się obsługi serwerów?
Bo "jedno miejsce" to Twój komputer, a to czy umieścisz na nim jeden czy pięć serwerów, nie ma żadnego znaczenia. Standardowo korzystam z JAMP-a i mam ich zainstalowanych kilka...naście. Na jednym z nich także Mediawiki czy vtiger.
Na czym polega Twój problem, nie sposób dociec. Że przyczyną jest serwer, to tylko Twoje przypuszczenie. Stąd polecono Ci, byś sprawdził na testowej wersji JAMP-a. Opowiadanie, że masz z tym jakiś problem, to opowiadanie banialuk. Po prostu nie wiesz, co piszesz, a do tego jeszcze masz jakieś dziwaczne pretensje: "jakiego serwera" czy "komercja wszędzie już wchodzi", tak jak by Cię ktoś zmuszał do wydania 15 zł.
JAMP instaluje się na komputerze, a po odinstalowaniu nie pozostaje po nim ślad, poza zapisem w rejestrze, uniemożliwiającym instalację kolejnej instancji trialowej po 14 dniach.