PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości wysłania maila z formularza kontaktowego.



repsol
24-10-2014, 23:03
Witam,
po stworzeniu formularza kontaktowego nie mam możliwości wysłania maila.
Formularz ani drgnie, nie ma żadnego komunikatu o błędzie ani niczego w tym stylu.
Po prostu nic się nie wysyła. Wydaje mi się że sprawdziłem już wszystko i wszędzie jest wszystko ustawione poprawnie.
Nie mam pomysłu co może być nie tak.
Może ktoś spotkał się już z takim przypadkiem.Bardzo proszę o pomoc.
Joomla w wersji 3.3.6. Strona wgrana na home.pl
pozdrawiam,

pkosela
24-10-2014, 23:32
Może to pomoże: https://pomoc.home.pl/komunikaty/1067 ?

noras
25-10-2014, 00:34
Spróbuj skonfigurować i podpiąć email pod SMTP a nie używać funkcji Mail. Home faktycznie ciężko odbiera maile wysyłane w taki sposób.


Dodatkowo możesz sprawdzić:
Wyświetlanie błędów w ustawieniach strony na maksimum, dodatkowo w systemie analiza włączona. Zobacz wtedy czy nie pokaże jakiegoś błędu.

Dobrą metodą jest PPM->zbadaj element ->Network sprawdź czy przy kliknięciu wysyła Ci się formularza, jakie masz błędy w consolli i czy wszystkie pliki są ładowne/znajdowane na serwerze?

repsol
26-10-2014, 16:54
Pod SMTP ten sam efekt.
Używam komponentu creative contact form i na tyle na ile umiejętności pozwoliły to po sprawdzeniu wydaje mi się że wszystko jest ok, oprócz komunikatu w konsoli: Failed to load resource: net::ERR_CACHE_MISS.
Próbowalem odszukać co on oznacza ale bezskutecznie, jestem raczej początkującym użytkownikiem...
Natomiast zrobiłem jeszcze jeden test, mianowicie utworzyłem i podpiąłem standardowy kontakt z Joomla, wtedy pojawia się komunikat, że wiadomość została wysłana, natomiast na skrzynkę pocztową nic nie trafia.

noras
27-10-2014, 08:12
Nadawca powinien być ustawiony mail taki sam jaki jest podany w ustawieniach joomla, oczywiście mail powinien być w domenie z której jest wysyłany. Możesz podesłać screena jak wyglądają ustawienia wysyłania tego komponentu? Co prawda osobiście używam ChronoForm ale pewnie same ustawienia wysyłania w Creative Form działają podobnie.

Jeśli masz komunikat że wiadomość poszła, to na 99% ona wyszła z serwera to czy ją przechwycą antyspamerskie filtry to już jest inna sprawa na którą nie masz wpływu.

Gall Anonim
27-10-2014, 09:02
@repsol - sprawdź na standardowym szablonie Joomla - stawiam na to że "zgryz" wynika z szablonu a nie z formularza jako takiego

repsol
29-10-2014, 20:26
Jeszcze raz zrobiłem testy i sytuacja wygląda następująco:
standardowy szablon - standardowy formularz - komunikat, że wiadomość wysłana, ale mail na skrzynkę nie dochodzi
standardowy szablon - Creative formularz - nie działa, brak jakichkolwiek komunikatów
mój szablon - standardowy formularz - nie działa, brak jakichkolwiek komunikatów
mój szablon - Creative formularz - nie działa, brak jakichkolwiek komunikatów

wygląda na to jakby formularz Creative w ogólnie nie reagował, ponieważ jeśli nie wypełnię żadnego pola i kliknę na przycisk "wyślij" to nie ma żadnej reakcji, nie podświetlają się niewypełnione pola na czerwono a powinny.
Poniżej ustawienia formularza Creative> Pole email to jest puste i wtedy powinien korzystać z ustawień systemowych, jeśli je wypełnię to również nie ma żadnej reakcji.

7881

noras
30-10-2014, 08:07
Sprawdź czy poprawnie wczytuje się JS na stronie.

ps. Załącznik nie działa. Masz stronę w necie możesz podesłać linka?

pkosela
30-10-2014, 08:58
standardowy szablon - standardowy formularz - komunikat, że wiadomość wysłana, ale mail na skrzynkę nie dochodzi
A z innym adresem e-mail próbowałeś? Jeśli masz ustawiony adres np. na gmailu - spróbuj np. na wp.pl, albo odwrotnie.

noras
30-10-2014, 09:25
@pkosela dobry pomysł.

Ja miałem nawet ostatnio sytuację że email wysyłany z serwera home nie dochodził na serwery home... A na inne (gmail, WP, interia itd) bez problemu się odnajdywały, czasem lądowały w spamie, czasem z opóźnieniem się pojawiały ale były :)

repsol
30-10-2014, 23:08
Niestety, z innymi adresami ten sam efekt, czyli żaden...
Wgrałem czystą Joomla na serwer i przy standardowym formularzu pojawia się komunikat że poczta została wysłana ale na skrzynkę nie dociera.
Co ciekawe, jeśli w ustawieniach zmienię adres mail na inny niż ten podany podczas zakładania konta to pojawia się komunikat "Could not start mail function" - na czystej Joomli.
link do strony : www.grafikomp-web.pl

pkosela
31-10-2014, 00:22
"Could not start mail function"
No to chyba kontakt z hostingodawcą i pytanie, czy funkcja mail w php jest dostępna...

repsol
31-10-2014, 23:03
Jeszcze raz zrobiłem testy i po zainstalowaniu czystej joomli w wersji 2.5 maile z formularza dochodzą a z czystej joomli w wersji 3.3 pojawia się komunikat że mail został wysłany ale nie dochodzi.
Jak podepnę formularz kontaktowy creative do joomli 3.3 to nic się nie dzieje. Jest mozliwe że home.pl w jakiś sposób blokuje wysyłanie z joomla 3.3 natomiast z joomla 2.5 nie blokuje?

repsol
02-11-2014, 00:06
Creative wydało uaktualnienie do formularza, które po wgraniu rozwiązało problem i wszystko działa poprawnie. Bardzo mnie to cieszy i bardzo wszystkim dziękuje za pomoc w próbach rozwiązania problemu :)

paker58
08-12-2014, 17:53
Mógłbyś podać link do uaktualniania ?
Wgrałem najnowszą wersję formularza i nadal mam to samo. Strona również na home.pl . Na 1&1 działa bez problemu.
http://www.ajphotography.pl/kontakt.html

tobiasz22
21-01-2015, 12:38
hej, mi ten formularz tez nie działa :(
wszystko jest sonfigurowane OK
nie działa ani z wpisanym adresem na jaki ma przychodzic poczta, ani bez niego (wtedy bierze adres na jaki jest zarejestrowana domena)
mam formularz w najnowszej wersji 3.0
http://tobiasz.hekko24.pl/wsp%C3%B3%C5%82praca


edit: problem rozwiazany


Nie zalecamy podawać w polu nadawcy adresu e-mail w domenie (http://tobiasz.hekko24.pl/wsp%C3%B3%C5%82praca)gmail.com (http://gmail.com) lub innej nie znajdującej się na Pana koncie (niezgodność rekordu SPF domeny nadawcy z adresem IP naszego serwera pocztowego).

musialem utworzyc skrzynke pocztowa na domenie hekko ja wpisac w polu odbiorca i nadawca w ustawieniach formularza
(http://tobiasz.hekko24.pl/wsp%C3%B3%C5%82praca)