PDA

Zobacz pełną wersję : aiContactSafe - czy istnieje na J! 3



Klusek1
28-10-2014, 10:25
Szukałem troszkę na forum, ale zdaje się, że nikt o to jeszcze nie pytał. Czy aiContactSafe został wydany na joomla ? Próbowałem instalować, ale pojawia się info o braku pliku XML.

zwiastun
28-10-2014, 10:49
Co musi zrobić ktoś, kto Ci będzie udzielał odpowiedzi:
1. Pójść na stronę autora aicontactsafe
2. Sprawdzić, czy dostępna jest wersja dla Joomla 3.x.
Na forum zadajemy pytania o rozwiązania problemów, a nie zadajemy innym do wykonania zadania, które każdy potrafi wykonać sam.
Ponadto - opowiadanie, że przeszukałeś wątki na forum to opowiadanie bajeczek. Ja rozumiem, że nie przejrzałeś wszystkich, bo Ci się nie chciało - mnie by się też nie chciało, ale pierwszych kilka wątków, które się pokazują w wyszukiwarce forum po wpisaniu hasła aicontactsafe wypadałoby przejrzeć. Zwłaszcza ten, który nosi tytuł: Szukam odpowiedników rozszerzeń.

Klusek1
28-10-2014, 11:04
Ale po co zaraz taki jad?! Pisałem, że ściągałem, więc siłą rzeczy byłem na stronie autora. Piszę na forum, bo zakładam, że są tu ludzie mądrzejsi ode mnie i ewentualnie podpowiedzą mi co zrobić. Np. czy istniej możliwość instalacji na 3.xxx wersji pod 2.5. A co to forum to "szukajka" działa tak, że nie filtruje sekcji i wyskakują mi tematy np. pod J! 1.5.

zwiastun
28-10-2014, 11:46
Jaki "jad" Kolego? Umiesz czytać? Umiesz trochę myśleć?
1. Zadajesz nieprzemyślane pytanie, zajmując innym uczestnikom czas. Byłeś na stronie autora, widziałeś, co jest, to o co jeszcze pytasz? Jak nie ma na stronie autora, to gdzie jeszcze Twoim zdaniem może być? I jakiej mądrości trzeba, żeby stwierdzić, że skoro autor nie wydał u siebie na stronie, to znaczy, że nie wydał?
2. Pytanie, czy istnieje możliwość instalacji na 3.xxx wersji pod 2.5 to pytanie, na które może sobie pozwolić lamer, a nie ktoś, kto od ponad 2.5 roku korzysta z systemu.
3. Odnośnie szukajki: przypomnij sobie powiedzenie o baletnicy, co miała problem z rąbkiem u spódnicy i podobne. Korzystam z tej samej szukajki i po minucie znalazłem informację o wersji beta komponentu dla 3.x.

Teraz masz, rzeczywiście, odpowiedź z "jadem", ale sam się o taką prosiłeś.

alex51
29-10-2014, 08:05
Np. czy istniej możliwość instalacji na 3.xxx wersji pod 2.5. A co to forum to "szukajka" działa tak, że nie filtruje sekcji i wyskakują mi tematy np. pod J! 1.5.
Jakoś słabo szukałeś, skoro nie znalazłeś tego wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?77478-Poszukuje-odpowiednik%C3%B3w-rozszerze%C5%84&highlight=aiContactSafe). Podałem w nim 2 dostępne źródła dla komponentu aiContactSafe, działającego pod J!3.

Klusek1
29-10-2014, 10:51
A dziękuję bardzo. Dla mnie fraza "Szukam odpowiedników rozszerzeń" jest bardzo ogólna i w taki sposób można ślęczeć całymi dniami i znajdować setki wątków, które mają się do tego, czego ja szukam, tyle co piernik do wiatraka. Ktoś kto będzie szukał tego co ja może, znajdzie ten wątek i w przyszłości nie będzie już takiego prablemu. Co do bycia "lamerem" - pamiętam, że w joomla 1.5 było coś takiego jak... bodajże "spuścizna" i można było instalować dodatki ze starszej wersji, więc idąc tym tropem zasugerowałem się tym. Sytuacja z Panem Alex51 pokazała, że jak się tylko chce to można komuś pomóc i nie robić z tego wielkiego "halo", a jak ktoś chce udzielać się na forum to wydaje mi się, że przez to też wyraża jakąś chęć pomocy. Ja tam osobiście jak uda mi się rozwiązać jakiś problem samodzielnie to na koniec piszę rozwiązanie dla "potomności. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.

Gall Anonim
29-10-2014, 14:29
Jakoś słabo szukałeś
@Alex51 - obawiam się że nie jest to problem słabego szukania przedmówcy tylko słabego działania szukajki forumowej - osobiście jak szukam czegoś na forum korzystam paradoksalnie z szukajki Google i dopisuję do frazy forum.joomla.pl - działa jak burza :-)

alex51
29-10-2014, 17:06
Również często szukam stosując podobny sposób. W tym konkretnym przypadku wyszukiwanie frazy "aicontactsafe" powinno być zawężone do kategorii Joomla!3 i w rezultacie daje to 17 wyników (http://forum.joomla.pl/search.php?searchid=1054) w których znajduje się cytowany przeze mnie wątek.

zwiastun
29-10-2014, 20:21
Nie mogę się nie odnieść do kolejnej reprymendy, jakiej mi usiłuje udzielić kolega @Klusek1.
Szanowny Kolego. Bądź łaskaw wpisać sobie w wyszukiwarkę nazwę szukanego przez Ciebie komponentu: "aicontactsafe". Gdy ja wpisałem, na 7 miejscu pojawił się wątek zatytułowany "Szukam odpowiedników rozszerzeń". Napisałem Ci wyraźnie, że skoro - jak piszesz - szukałeś na forum, to przynajmniej pierwszych kilka wątków należałoby przejrzeć, zwłaszcza ten, który nosi tytuł "Szukam odpowiedników rozszerzeń"? Napisałem, bo najzwyczajniej nie wierzę, że rzeczywiście przeszukałeś forum.
Czy trzeba Ci było bardziej precyzyjnej instrukcji? Trzeba było zrobić dwie rzeczy, wpisać jedno słowo w wyszukiwarce, odszukać podany dokładny tytuł wątku i przeczytać odpowiednie informacje.
Podkreślę, że nie pisałem tego do nowicjusza, ale do człowieka, który od ponad 2 lat uczestniczy w forum.
Wybacz, ale jeśli masz aż taki problem z rozumieniem pisanego tekstu, to napisz wprost, że nie rozumiesz, a wezmę Cię następnym razem za rączkę i doprowadzę w odpowiednie miejsce.
Ale - pozwolisz na śląski wtręt - nie fanzol o jakimś "jadzie" w pierwszej odpowiedzi i że zamiast Ci pomóc, robię jakieś "wielkie halo" - w kolejnej wypowiedzi. Gratuluję, że zamiast wczoraj o 11.04 podziękować, że dowiedziałeś się o wydaniu wersji beta komponentu, musiałeś czekać a 24 godziny, aż Ci @Alex51 podsunie linka pod nos. Dobrze ze się pojawił na forum, bo nadal miałbyś problem i czułbyś się niewystarczająco dopieszczony.

@GallAnonim: nie jesteśmy autorami wyszukiwarki forum, o czym doskonale wiesz. Rzeczywiście, Google często lepiej wybiera wątki z odpowiedziami, ale w tym przypadku informacja o wydaniu wersji beta komponentu była dokładnie w 7 wątku. Przeskanowanie wzrokiem tych 7 pierwszych wątków zajęło dosłownie 2 minuty.

Poza wszystkim: wersja beta to wersja beta: nie jest zalecana do stosowania w działających witrynach. Więc podstawowa odpowiedź na pytanie Kolegi @Klusek1 brzmiała: Nie ma wersji dla Joomla 3.x, co widać czarno na białym na stronie autora i co zostało napisane przeze mnie - choć nie wprost - w pierwszej odpowiedzi.

Klusek1
30-10-2014, 09:35
Kolego @zwiastun, wiem, że jesteś administratorem a ja Ci podskoczyłem, ale ja nie mam zamiaru ciągać się z kimś przez net. Idź może wypij sobie kawkę z rana i przestań już się wczuwać :) Już w pierwszej odpowiedzi wypunkowałeś jakim jestem leniem i głąbem, a jak ktoś mi jednak pomógł to jeszcze Ci mało i dalej ciągniesz swoją tyradę. Pozdrawiam, pogoda jest ładna to idź na spacer pobyć troszkę z ludźmi :)

zwiastun
30-10-2014, 15:38
Twoja samoocena i Twoje samopoczucie wynikające z nadinterpretacji tego, co się do Ciebie pisze to naprawdę Twój problem. Chamskie uwagi ad personam, na dodatek pod adresem administratora, to wykroczenie. Zapraszam na tydzień urlopu od forum.