PDA

Zobacz pełną wersję : Nadpisywanie flag poprzez szablon.



rkonik
28-10-2014, 17:17
Witam
Problem polega na tym że tworzę szablon dla joomla 3
Oczywiście wrzuciłem plik w miejsce MOJA_TEMPLATKA/html/mod_languages/default.php
Został odpowiednio zmodyfikowany i chciałem aby były również nadpisywane obrazki flag w tym celu stworzyłem folder:

MOJA_TEMPLATKA/media/mod_languages/images/

i do tego folderu wrzuciłem flagi które mają być podmienione.
NIestety ten sposób nie działa, znalazłem też na jednych z for aby to wrzucić do folderu MOJA_TEMPLATKA/images/mod_languages/
ale też nie działa.

Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Jac
28-10-2014, 18:54
Zobacz w ustawieniach wybranego języka (Języki -> Języki treści). Można tam wybrać własną flagę. Tylko wcześniej trzeba umieścić własny plik flagi w folderze /media/mod_languages/images/.

Nawiasem mówiąc flag nigdy nie nadpisywałem. Zawsze osadzam je za pomocą CSS. To jest najlepsze moim zdaniem rozwiązanie.

rkonik
29-10-2014, 10:36
Ale czy będę w stanie wrzucić pliki do folderu media tak jak się wrzuca tłumaczenia szablonu czy jakiegoś modułu w paczce instalacyjnej? Czy za każdym razem będę potrzebował dostania się poprzez np FTP i ręczną podmianę?

Jac
29-10-2014, 11:01
Nie musisz podmieniać plików flag. Możesz wgrać własne. Muszą tylko posiadać własną nazwę.

rkonik
29-10-2014, 11:15
To jeszcze lepiej jak mogę wrzucić z inną nazwą.
Przeglądam dokumentację i w teorii mogę wrzucić ikonki flag z poziomu paczki instalacyjnej.

<media folder="media" destination="com_example">
<filename>com_example_logo.png</filename>
<folder>css</folder>
<folder>js</folder>
</media>