PDA

Zobacz pełną wersję : Ocenianie w artykule



jjpagina
28-10-2014, 19:05
Witam!
Nie znalazłam nic takiego na forum, więc dodaję zapytanie.
Szukałam w JED, ale nie bardzo coś znalazłam. Może nie dokładnie przeszukałam? Potrzebuję dodatku, dzięki któremu będę w artykule mogła wstawić gwiazdki.
Chciałabym zrobić taki artykuł, w którym byłyby oceny książek. Nie chodzi mi o ocenianie w komentarzach, tylko o to, aby wstawić opis książki i ocenę słowną oraz w postaci gwiazdek.
Proszę o pomoc.

trzepiz
28-10-2014, 19:52
Cześć,

Taka funkcjonalność jest w samym Joomla - ale trzeba ją włączyć. Sprawdź ustawienia globalne dla artykułów.
Artykuły > i w górnym prawym rogu masz "Opcje" - przejrzyj je :)

A co do szukania dodatku (w razie jakby domyślna funkcjonalność nie wystarczyła)
http://extensions.joomla.org/extensions/clients-a-communities/ratings-a-reviews
Słabiutko szukasz .. Szukanie na 3+ .. a może i nawet 2 z minusem :)

jjpagina
28-10-2014, 20:02
Witam ponownie!
Może i szukanie na 2 z minusem, ale mnie nie oto chodzi. Funkcja z joomli pozwala na ocenę czytających. A ja potrzebuję sama ustawić ilość gwiazdek jako admin lub też uprawniony zalogowany użytkownik. Instalowałam już m.in. TopExtraVote, JLex Review, ale nie umiałam ustawić tam mojej oceny.
Pozdrawiam.

trzepiz
28-10-2014, 20:14
Czyli zupełnie źle zrozumiałem.

Dla jasności... czyli chcesz samodzielnie ocenić jakiś artykuł i tak jak go ocenisz tak już ma zostać, bez możliwości oceniania przez innych ??

jjpagina
28-10-2014, 20:15
Dokładnie i chciałabym to robić w sposób również wizualny czyli np gwiazdek.
Dzięki za odpowiedź.

trzepiz
28-10-2014, 20:21
To powiem tak, nie szukając żadnego dodatku zrobiłbym to grafikami (przygotował sobie kilka grafik z gwiazkami). Skoro ocena ma być tylko Twoja, to to będize chyba najprostszy sposób. Dodatkowo do grafiki z tymi gwiazdkami w alt="" możesz podać tytuł książki + ocena 4/5 i będzie z korzyścią dla strony :)

jjpagina
28-10-2014, 20:29
Nad tym też myślałam, ale zastanawiałam się czy nie ma jakiegoś dodatku, który umożliwiałby to automatycznie.
Co do przejrzystości to oczywiście tytuł i autor oczywiście też się znajdą wyszczególnione w opisie. Gwiazdki miały być wizualizacją oceny czyli np. cztery z pięciu podświetlone.
Chyba tak zrobię, że sama faktycznie stworzę tą wizualizację i będę dodawać jako grafikę do artykułu.
alt="" ?
Dzięki.

trzepiz
28-10-2014, 20:34
No pytanie jest zasadnicze ... Na szybko i najprościej, czy przyszłościowo ale nieco w bardziej skomplikowany sposób. Można użyć jakiegoś CCK (Content Construction Kit) np: K2, Sobi Pro, Seblod, Zoo itd. Utworzyć sobie szablon w którym wszystko jest w odpowiednich miejscach a prawa oceniania przyznać tylko Administratorowi.

Możliwości pewnie jest wiele. Być może ktoś poda jakieś prostsze rozwiązanie.


alt="" ?
http://bit.ly/133XIWC

jjpagina
28-10-2014, 20:43
Google sama używałam i po alt="" nic nie znalazłam, ale dzięki za informację - obrazki parametr title. Doczytam sobie :).
Dzięki za pomoc.

Karol99
29-10-2014, 19:00
A jakby użyć Content Templater (http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/coding-a-scripts-integration/code-snippets/7152) ze stajni NoNumber, i:
- albo wstawić w szablon artykułu pięć obrazków z gwiazdkami, a potem usuwać niepotrzebne,
- albo zrobić pięć szablonów i od razu wybierać ten z obrazkiem z odpowiednią liczbą gwiazdek,
- ostatecznie jeden szablon z jednym obrazkiem, a potem ręcznie zmieniać jego dane?