PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz z polami warunkowymi?



nemo
29-10-2014, 01:25
Witam,

Potrzebuję stworzyć niestandardowy formularz, ale że już dawno wypadłem z "joomlowego obiegu" i nie mam pojęcia, który z komponentów spełni swoje zadanie (dodatek może być płatny).
Skrypt ma umożliwić rodzicom rejestrację ich pociech w letnich zajęciach organizowanych przez lokalne stowarzyszenie i musi zbierać poniższe dane z uwzględnieniem pewnych warunków:

1. Dane rodziców i dzieci

imię i nazwisko rodzica
adres
adres e-mail
nr tel
2. nr tel
liczba dzieci, które rodzic chce zarejestrować. Jeśli więcej niż jedno dziecko, to następne pola powinny pojawić się w liczbie odpowiadającej liczbie dzieci

imię i nazwisko dziecka
wiek dziecka
rozmiar koszulki (każde dziecko dostaje pamiątkowy t-shirt)
nazwa szkoły, do której dziecko uczęszcza
nazwa przychodni rodzinnej dziecka
niezbędne informacje o zdrowiu dziecka (alergie, leki które dziecko musi przyjmować cyklicznie, itp.)



2. Wybór zajęć
W każdym dniu dzieci będą mogły uczestniczyć w wybranych zajęć. Jednakże ze względu na bezpieczeństwo dzieci, organizatorzy już na poziomie rejestracji dzieci muszą wiedzieć ile dzieci będzie uczestniczyć w danych zajęciach (muszą przydzielić odpowiednią grupę wolontariuszy). Sprawę komplikuje to, że część z tych zajęć dostępna jest tylko dla wybranych grup wiekowych, a także posiada ograniczoną liczbę miejsc. Np. wspinaczka na ściance dostępna jest tylko dla dzieci w wieku 10+ i może w niej uczestniczyć tylko 12 dzieci.

3.Płatność
Warunkiem zatwierdzenia formularza jest natychmiastowa płatność poprzez system Paypal - brak płatności oznacza brak rejestracji.

4. Przetwarzanie formularza
- możliwość importu wszystkich danych do pliku csv
- rodzice nie powinni mieć możliwości edycji formularza w przyszłości - podane dane mogą być edytowane jedynie przez admina
- rodzice i admin powinni otrzymać e-mail potwierdzający wypełnienie formularza, najlepiej wraz z wpisanymi przez nie danymi (wymarzona opcja - dołączony w załączniku plik pdf)

Uff... długa ta moja lista życzeń i marzeń. Jeśli szanowni koledzy mogą podpowiedzieć czy istnieje jakieś gotowe rozwiązanie, to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
nemo

Pokorny
29-10-2014, 08:34
pooglądaj to:
http://www.rsjoomla.com/joomla-extensions/joomla-form.html

Gall Anonim
29-10-2014, 12:19
Potwierdzenie dla RS Forma Pro - robiłem wielokrotnie, opisywałem na tym forum - działa.
Pozdrawiam