PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem użytkownika rejestrowanego do witryny



waldi26
30-10-2014, 12:06
Znajomy poprosił mnie o spojrzenie na jego stronę, opis problemu wyglądał banalnie - użytkownik rejestrowany nie może zalogować sied o witryny. Uprawnienia dostępu się teoretycznie pozwalają na logowanie do witryny, używany do logowania moduł bt login wyłączyłem i zastąpiłem 'fabrycznym' nawet szablon ustawiłem dostarczany z joomla, nic nie dało.
Kiedy podwyższe uprawnienia to loguję się.

zwiastun
30-10-2014, 15:44
Kiedy podwyższe uprawnienia to loguję się
To znaczy, na jakie musisz podwyższyć?

waldi26
30-10-2014, 17:19
Super admin - na niższych komunikat z frontendu " Niepoprawne hasło lub nie masz u nas konta"

Ilidir
31-10-2014, 21:27
A kolega sam dodawał tego użytkownika czy użytkownik sam złożył "podanie" o możliwość zalogowania ????? Sprawdź do jakiej grupy użytkowników tobie automat dodaje lub ty sam dodałeś.

waldi26
31-10-2014, 21:46
Użytkownicy są dodawani do Registered, rzecz dotyczy użytkowników dodawanych przez formularz frontend jak i przez zaplecze. Na forum forum wydawcy bt login są również zgłaszane problemy z logowaniem, są podane dwa rozwiązania : modyfikacja pliku helper.php w module i wyłączenie cachu dla modułu niestety nie pomogło. Wątek na forum wydawcy http://bowthemes.com/forums/topic/1612-solved-bt-login-says-username-and-password-do-not-match-or-you-do-not-have-an-account-yet/page__st__20.

Ilidir
31-10-2014, 22:14
pisałeś że próbowałeś nawet na tym wbudowanym panelu logowania a odinstalowałeś moduł bt login ?

waldi26
03-11-2014, 07:09
tak odinstalowałem

komodore
03-11-2014, 22:49
Taki komunikat dostajesz gdy system nie rozpoznaje użytkownika lub nie ma go rozpoznawać. Jeśli nie jest włączona automatyczna aktywacja, to administrator musi ręcznie na zapleczu aktywować konto.

Zakładając, że pliki joomla nie były modyfikowane, jeśli utworzysz (przez zaplecze joomla) włączone i aktywowane konto w grupie registered, to powinno działać. Jeśli nie może to oznaczać, że wadliwy moduł mógł uszkodzić w bazie danych tabele: użytkowników, grup lub przypisań do grup.

waldi26
04-11-2014, 14:05
7888
POwoli wymiękam z tym tematem, konto w bazie danych wyglada jak na obrazku, na zapleczu widać aktywowane, w grupie rejestrowanych (czy w bazie w danych nie powinno być dopisanie do grupy?)
I nie można sie zalogować
No i pole activation czy ma być puste?

komodore
04-11-2014, 19:50
Problem z załącznikiem więc nie widać.
Powiązanie użytkownika z grupą jest w osobnej tabeli. A czy konto jest włączone?

waldi26
04-11-2014, 20:12
http://ws.jupe.pl/galeria/przechwytywanie.png
umieściłem obrazek w innym miejscu, tak włączone

komodore
05-11-2014, 16:53
Powiązania użytkownika z grupą masz w tabeli (prefix)_user_usergroup_map
Zrzut wygląda OK.
1.Zrób kopię witryny (najlepiej za pomocą akeeba backup).
2.Postaw sobie jampa i odtwórz na nim witrynę.
-------- Dalsze operacje są na kopii w jampie ----------------
3.Jeśli odinstalowałeś bt login to usuń również jego folder.
4.Pobierz pełną najnowszą wersję joomla i zainstaluj ją tak jak instaluje się dodatki.
5.utwórz użytkownika i sprawdź czy działa.
6.Jak będzie OK, to zrób kopię (najlepiej za pomocą akeeba backup)
7.Przywróć ją na serwerze.

waldi26
05-11-2014, 19:16
Tak zrobię