PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka problemów z Joomla 3.3.6



margol65
31-10-2014, 21:19
Cześć, mam prośbę o wsparcie jak poradzić sobie z ACL w joomli. mianowicie działam na szablonie BEEZ3,
1) ustawienia AUTOR ( logowanie do witryny, tworzenie, poprawianie swoich - ustawienie dozwolone, pozostałe niedozwolone. I o ile tworzenie działa, to poprawianie swoich już nie. Muszę wchodzić dla każdego artykułu i poprawiać uprawnienia i jeszcze raz publikować. Czy tak to działa?
2) artykuł wprowadzony i mimo statusu nieopublikowany od razu widoczny w witrynie - po kliknięciu durny komunikat :
Nie znaleziono żądanej strony.Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ


Użyta zakładka jest nieaktualna
Adres został wpisany z błędem
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony

no i kolejny durny komunikat : jak problem będzie się powtarzał to zgłoś się do administratora.
A ja to niby co? ;)))

dodatkowo wyświetlając listę artykułów z pokazaniem : autora artykułu , liczby kliknięć oraz daty publikacji jest błąd, bo jeżeli artykuł jeszcze nie jest opublikowany ( status ) to skąd data publikacji - chyba skojarzeniejest złe : data publikacji a faktycznie to data wprowadzenia

jak sobie z tymi fantami poradzić?
proszę mądrzejszych o radę, bez sarkazmu i wpisów typu : babo poczytaj forum bo tam już jest - bo czytałam i nie znalazłam.
dzięki.

zwiastun
31-10-2014, 21:36
proszę mądrzejszych o radę, bez sarkazmu i wpisów typu : babo poczytaj forum bo tam już jest - bo czytałam i nie znalazłam.
Ja też proszę następnym razem bez tego typu uwag, bo skłaniają jedynie do tego, by Cię potraktować dokładnie tak właśnie.
Jak na jeden post, to za dużo problemów. I co mam z Tobą "babo" (:) )zrobić?
Jeden wątek = jeden temat. Spróbujmy ACL, a w kwestii reszty załóż odrębne wątki.
Korzystasz ze standardowych ustawień uprawnień autora. W tych ustawieniach autor nie ma uprawnień do poprawiania własnych artykułów. Standardowo posiada je dopiero wydawca.
Ogólne zalecenie przy tworzeniu własnych poziomów dostępu i grup użytkowników jest takie: zostaw standardowe grupy w spokoju, twórz swoje własne. Utwórz swoją grupę i poziomy dostępu dla tej grupy (np. Twórcy) i przypisz im takie uprawnienia, jakie chcesz. Żeby rozstrzygnąć dlaczego Twoje ustawienia nie działają, trzeba by te ustawienia obejrzeć.