PDA

Zobacz pełną wersję : problem z edytorem JCE



jarek28
27-02-2007, 21:48
po zainstalowaniu i ustawieniu w konfiguracji JCE Editor Mambot , chcę wejśc w edycję artykułu wyswietla się komunikat:
Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /home/p/i/r/piraniajarocin/www/administrator/components/com_jce/plugins/plugins.class.php in /home/p/i/r/piraniajarocin/www/mambots/editors/jce.php on line 38

Warning: require_once(/home/p/i/r/piraniajarocin/www/administrator/components/com_jce/plugins/plugins.class.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/p/i/r/piraniajarocin/www/mambots/editors/jce.php on line 38

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/p/i/r/piraniajarocin/www/administrator/components/com_jce/plugins/plugins.class.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/p/i/r/piraniajarocin/www/mambots/editors/jce.php on line 38

nie bardzo moge sobie z tym poradzić

OlgaG
09-04-2007, 14:27
Mam dokładnie ten sam problem. JCE ściągnęłam z www.joomla.pl . Czy ktoś wie skąd jeszcze można go pobrać? (www.cellardoor.za.net - nie ładuje się:(, a strony z których można ściągnąć JCE do niej się odnoszą)

OlgaG
09-04-2007, 21:49
Jarek28,

nikt nam nie pomaga, więc trzeba sobie radzić samemu.

Walczyłam z tym pół dnia i chyba znalazłam przyczynę. Trzeba zainstalować jeszcze odpowiedni komponent. Nie wiem, którą masz wersję, ale do mi pomogło zainstalowanie JCE Admin Component 1.0.5. przy wersji bot'a 1.0.4.

Swoją drogą szkoda, że nigdzie nie jest zaznaczone, że to jest niezbędne do prawidłowego działania edytora.

zwiastun
09-04-2007, 22:10
Czy aby na pewno?
Pierwsze, co należy do proszących o pomoc, to wykonanie instrukcji, które można przeczytać
a) czasem przy pobieraniu pliku,
b) w plikach readme!, czytaj.mnie, itp.

Drugie, to podać odpowiedni zestaw informacji w poście.

Ani pierwsze, ani drugie nie zostało wykonane. Za to bezpodstawne zarzuty i pretensje kierować bardzo łatwo


Swoją drogą szkoda, że nigdzie nie jest zaznaczone, że to jest niezbędne do prawidłowego działania edytora.Proszę bardzo - to opis z plikowni na joomla.pl

Edytor. Niewątpliwie najlepiej dziś dostosowany do Joomla, bogactwo możliwości: zarządzanie obrazami, obiektami Flash, odsyłaczami do artykułów, kategorii, sekcji i do kontaktów, funkcja Znajdź i zastąp, czyszczenie z niepotrzebnego kodu, możliwość wczytywania szablonów, to tylko niektóre z właściwości. Do zarządzania niezbędny jest komponent: JCE. Również w naszej plikowni. W pełni spolonizowany z rozbudowanym kompletnym systemem pomocy. Komponent i dodatek zawierają niezbędne pliki lokalizacyjne dla języka polskiego. Jeśli używasz innych niż standardowe dokladki [plugins) dla edytora JCE, pobierz i zainstaluj również dostępny w naszej plikowni komplet plików lokalizacyjnych - JCE - Polish language pack

Zapraszajac do zgłaszania swoich problemów (po to prowadzimy to forum, by UŻYTKOWNICY MOGLI POMAGAĆ UŻYTKOWNIKOM) , proszę po raz enty:
1) stosować się do regulaminu forum, opisywac problem zgodnie z zawartymi tam wskazówkami.
2) darować sobie wszelkie niewyważone pretensje pod naszym adresem. Chętnie przyjmiemy każdą sugestię, uwagę czy uzasadnioną pretensję, ale na pewno nie żale, że nikt nie pomaga, czy pretensje, że czegoś gdzieś nie ma.
Pomaga, kto chce, kto może, jeśli potrafi i jeśli wie, jak pomóc, bo dostał wystarczający zestaw informacji.
W serwisach jest co jest, takie jak jest, uzupełniane, poprawiane, wzbogacane, na ile sił i czasu nam starcza, z wyraźnymi zastrzeżeniami w warunkach korzystania z serwisów, że tak właśnie jest!
Każdy jest wrażliwy na oceny i opinie. My też!

OlgaG
10-04-2007, 21:46
Masz rację. W farworze walki z JCE, po raz enty oglądając te same errory na ekranie, trochę się zapomniałam:o, bo już mnie cholera wzięła.

Nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić, zainstalować grzecznie komponent i cieszyć się wreszcie działającym JCE (mam nadzieję)

Jeszcze raz sorry. Dzięki za pomoc (jak zwykle).

Pozdr

OlgaG:)