PDA

Zobacz pełną wersję : Spolszczenie zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4



BartPL
28-02-2007, 00:46
Czy ktos wie skad moge pobrac cały komponent zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4 PL lub tylko jego spolszczenie ??

Sova
28-02-2007, 08:59
Ze strony zOOm Gallery - proszę:
http://www.zoomfactory.org/index.php?option=com_docman&task=view_category&Itemid=29&subcat=11&catid=20&limitstart=0&limit=20

kotos
01-03-2007, 12:29
A tu zalaczylem wersje z polskimi znakami wyswietlanymi poprawnie w RC4 jak: ś, ą, ź

Niestety nadal jest nierozwiazany zdaje sie problem z polskimi znakami diakrytycznymi w nazwach i opisie galerii. :(
Chyba ze ktos juz wpadl na to co poprawic by bylo mozliwe uzywanie PL znakow w nazwach i opisie

Madleine
01-03-2007, 12:41
A mógłby mi ktoś napisać, co się zmieniło w zOOm Media Gallery od wersji 2.5.1 RC1? Pozdrawiam

kotos
01-03-2007, 12:57
Nie bo ludzie sa leniwi jak ty!

Poczytaj na http://www.zoomfactory.org/

Madleine
03-03-2007, 01:51
Byłam na tej stronie. Niestety nie władam angielskim na tyle dobrze, żeby zrozumieć o co tam chodzi. Pytałam z grubsza, co sie zmieniło. Czy to jakieś decydujące zmiany, czy kosmetyka.

stone
03-03-2007, 12:18
w szczegółach się nie orientuję ale poprawek jest sporo, zwłaszcza został przebudowany panel admina. Napewno warto aktualizować

AdamWu
08-03-2007, 11:58
Podstawowe zmiany które ja zauważyłem:
IMHO Panel Admina bardziej czytelny
W rc1 jak dobrze pamiętam nie była znaków wodnych w RC4 jest.
Jest cos takiegojak Lightbox dla użytkowników (schowek do którego można dodać różne grafiki i ściągnąć je w postaci jednego pliku zip)
Jest "Zoom obrazka", który umożliwia podgląd z zoomem :)
Wreszcie działa mi Prezentacja (RC1 nie chciała)

Bielack
10-03-2007, 18:46
Generalnie RC4 wygląda fajniej, co przecież jest istotne. Ale - jedno, ALE wielkie - nie ma polskich znaków w opisach i tytułach. Dla mnie niestety dyskwalifikuje to cały komponent w przedbiegach.

kotos
11-03-2007, 10:30
Generalnie RC4 wygląda fajniej, co przecież jest istotne. Ale - jedno, ALE wielkie - nie ma polskich znaków w opisach i tytułach.

No niestety zgadza sie. Nikt jakos nie potrafi tego naprawic.

Dawid Świtoń
04-05-2007, 17:12
HEH nie mowcie że nikt nie potrafi tego zrobić bo ja zrobiłem.
To COS (konwersja kodowania) tajemniczego z polskimi znakami.A mianowicie tak:

- w pliku zoom.zlass.php
zmienilem funkcje htmlnumericentities($str) na taka:

function htmlnumericentities($str) {
$str2 = iconv("UTF-8","ISO-8859-2",$str);
$str2 = htmlspecialchars($str2, ENT_QUOTES);
return $str2;

Dzieki temu zapisuje sie poprawnie nazwa z polskimi znakami w bazie danch.

- w pliku gallery.class.php
zmieniłem to:

$this->_name = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catname));
$this->_descr = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catdescr));

na to:

$this->_name = $row->catname;
$this->_descr = $row->catdescr;

a dzieki tej zmianie dokonuje sie poprawny odczyt z bazy danych.
i u mnie wszystko działa jak powinno :) mam nadzieje ze wam sie tez uda w razie czego pisać na dswitek@wp.pl lub d.switon@remedia.pl
MAM NADZIEJE ZE TO KOMUS SIE PRZYDA BO JA ZEBY DO TEGO DOJSC TO SLEDZILEM CALY KOD KROK PO KROKU :D CALY DZIEŃ

JarekMk
13-05-2007, 23:48
A gdzie tam język się zmienia?

Bielack
14-05-2007, 00:16
Zastosowąłem poprawkę, o której pisze Dawid.
niestety, nie zadziałało u mnie poprawnie - co więcej, w ogóle nie działa, tylko przewraca mi stronę.
Gdy klikne galerię, w której piszę z polskimi znakami, dostaję taki komunikat błędu:
Fatal error: Call to undefined function: iconv() in www/components/com_zoom/lib/zoom.class.php on line 1119

W linii 1119 jest właśnie ten fragment:
$str2 = iconv("UTF-8","ISO-8859-2",$str);

Co moge teraz z tym zrobić (pomijam przywrócić stan poprzedni)?

Dawid Świtoń
14-05-2007, 09:21
to oznacza ze nie masz zainstalowanej w PHP funkcji iconv... nie pytaj sie jak iinstalowac bo nie wiem :(

Bielack
16-05-2007, 01:26
Dawid, mam zainstalowany Iconv - można to sprawdzić z poziomu panela Adm Joomla! a wcześniej pytałem o to mojego admina.
Moja strona stoi na serwerze progreso.pl i generalnie jestem bardziej, niż zadowolony. Ale z tym jednym komponentem mam problem. Jakies dwa miesiące temu (może dawniej) ktoś już podawał rozwiązanie na polskie znaki w ZoomMediaG. ale też nie wszystkim poszło. Wtedy właśnie mowa była o funkcji iconv.
Teraz mam PHP Version 4.4.4, iconv support: enabled, iconv plementation: glibc, iconv library version: 2.3.2.

macieks
20-06-2007, 22:02
dzięki za tą modyfikację dawid, jednak:
twoja modyfikacja rozwiązuje problem z polskimi znakami w:
- nazwie galerii
- opisie poszczególnych zdjęć
nadal mam jednak krzaczki w:
- opisie galerii
- nazwie poszczególnego zdjęcia
(przynajmniej u mnie). czy ktoś ma tak samo? i jakie może być rozwiązanie tego problemu?

Voltek
21-06-2007, 15:50
Ja mam joomlaxplorer, w nim edytuję plik języka i wszystko powoli dochodzi do normy. Trochę to żmudne, ale cóż, nie widzę innego wyjścia.

Voltek
21-06-2007, 20:08
Proszę, oto poprawiony plik, u mnie działa. Mogą być takie niedociągnięcia jak zjedzona literka czy ta obok na klawiaturze, ale ogonki widać jak należy ;) :D

bli75
28-06-2007, 21:58
Czy ktoś rozwiązał już problem z krzaczkami w opisie galeri w zoom media gallery 2.5.1 rc 4?? Jeżeli tak to napiszcie ... plisss.

duke
06-07-2007, 14:56
Czy ktoś rozwiązał już problem z krzaczkami w opisie galeri w zoom media gallery 2.5.1 rc 4?? Jeżeli tak to napiszcie ... plisss.

Więc najlepiej wg instrukcji Świtka, ze zmianą:

Pozostawić funkcję
function htmlnumericentities($str) w zoom.class.php
bez zmian!

Zmienić funkcję
function escapeString($string) w zoom.class.php

function escapeString($string) {
$string = iconv("UTF-8","ISO-8859-2",$string);
if (version_compare(phpversion(),"4.3.0", "<"))
mysql_escape_string($string);
else mysql_real_escape_string($string);
return $string;
}

Voltek
12-07-2007, 21:29
Nie mam krzaków, mam piękne polskie literki

bli75
15-07-2007, 20:14
Voltek napisz jaką metodę zastosowałeś i do jakiej wersji? Czy pomogło na krzaczki w opisie galerii.

yezyna
19-07-2007, 13:40
Witam wszystkich,
dołączam się do prośby. Voltek ratuj! Jak to zrobiłeś?
Zastosowałam wszystkie podane przez Was metody.
Efekt jest taki, że TYLKO w opisie zdjęcia brakuje polskich liter.
Właściwie błąd polega na tym, że gdy wgrywa się opis zdjęcia z typowo polską literą to w miejscu wystąpienia polskiej litery opis zostaje ucięty...
Jesteśmy już blisko rozwiązania, wiele problemów zostało naprawionych.

bli75
20-07-2007, 21:50
Witam wszystkich,
dołączam się do prośby. Voltek ratuj! Jak to zrobiłeś?
Zastosowałam wszystkie podane przez Was metody.
Efekt jest taki, że TYLKO w opisie zdjęcia brakuje polskich liter.
Właściwie błąd polega na tym, że gdy wgrywa się opis zdjęcia z typowo polską literą to w miejscu wystąpienia polskiej litery opis zostaje ucięty...
Jesteśmy już blisko rozwiązania, wiele problemów zostało naprawionych.
Dokładnie mam ten sam problem, po wgrywaniu treści opisu galerii do bazy obcina tekst do pierwszej literki z którą ma problem. Chodzi mi głównie o opis galerii. W tytule mam ok. Ja zastosowałem metodę duke wsio mi się popie......
Jeżeli komuś mądremu udało się rozwiązac problem opiszcie go od początku do końca. Proszę !

Voltek
01-08-2007, 11:11
Wyjściem jest wpisywanie opisów bezpośrednio w bazie danych SQL, zostaje tylko problem z ę, które jest niezmiennie zmieniane na kwadracik. Osobiście zlikwidowałem już ZOOM GALERYna mojej stronie, zastąpiłem ją przez EXPOSE

bli75
01-08-2007, 22:00
Ja chyba też zrezygnuję z Zoom media gallery może do momentu wyjścia wersji poprawionej. Dzięki za odpowiedź. Tak przy okazji jaką galerię proponujecie w zastępstwie oczywiście która nie posiada problemów opisanych w wątku. Dzięki:)

duke
06-08-2007, 12:20
Oto moja recepta (tym razem piszę od A do Z) - jedyne co mogę napisać to, że u mnie działa, ale nie gwarantuję że będzie działać wszędzie ;) - więc proszę zróbcie wcześniej kopie zapasowe edytownych plików.

- w pliku zoom.class.php
zamienić funkcję escapeString($string) na:

function escapeString($string) {
$string = iconv("UTF-8","ISO-8859-2",$string);
if (version_compare(phpversion(),"4.3.0", "<"))
mysql_escape_string($string);
else mysql_real_escape_string($string);
return $string;
}

To spowoduje konwersje polskich znaczków do odpowiedniego kodowania przy zapisywaniu do bazy.

- w pliku gallery.class.php
zmienić to:

$this->_name = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catname));
$this->_descr = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catdescr));

na to:

$this->_name = $row->catname;
$this->_descr = $row->catdescr;

To spowoduje poprawne wyświetlanie nazwy i opisu galerii.

A teraz dla poszczególnych obrazków:

- w pliku image.class.php zmienić w funkcji function update($catimg=0, $parentimg=0) wpis:

$database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$zoom->escapeString($this->_name)."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$zoom->escapeString($this->_descr)."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

na

$database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$this->_name."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$this->_descr."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

To powinno spowodować poprawną edycję obrazków.

- w pliku image.class.php zmienić w funkcji function save() wpis:

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
. " VALUES "
. "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".zoom::escapeString($this->_name)."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".zoom::escapeString($this->_descr)."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

na

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
. " VALUES "
. "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".$this->_name."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".$this->_descr."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

To powinno spowodować poprawne dodawanie obrazka.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże. Jeżeli są dalej problemy to piszcie w tym wątku. Jeżeli komuś coś nie działa to napiszcie konkretnie co, jakie są objawy, Bez tego nie da rady pomóc.

Pozdrawiam

bli75
06-08-2007, 22:45
Super Duke :)odpowiedź od początku do końca. Zastosowałem twoje rozwiązanie i piszę co następuje. To chyba do tej pory najlepsza przeróbka. Tytuły galerii wchodzą bezbłędnie wszystkie znaki zapisują się poprawnie i wyświetlają. Jeżeli chodzi o opisy galerii poprawiło się wyświetlanie w porównaniu do poprzednich propozycji jedyny problem pozostał z literką óÓ do momentu napotkania tej literki wszystko jest ok potem przy próbie zapisania wszystko obcina. Może naprowadzi to iż po edycji wpisu w HTML Sourse Editor zamienia ó
<p>żńĆżŻźŹĄąńŃĘę&oacute;&oacute;</p>

zwierz76
24-08-2007, 09:56
Witam!
Pytanko czy po powyższych zmianach zapisują się wam poprawnie komentarze, bo u mnie kicha.
Dopiero po zmianie w pliku image.class.php funkcja addComment:

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoom_comments (imgid,cmtname,cmtcontent,cmtdate) VALUES ('".$this->_id."','".$zoom->escapeString($uname)."','".$zoom->escapeString($comment)."', NOW() )");
na:

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoom_comments (imgid,cmtname,cmtcontent,cmtdate) VALUES ('".$this->_id."','".$uname."','".$comment."', NOW() )");
Komentarze są po "polskiemu". Czyli zapisują się w bazie.
Jednak mam problem podczas ich dodawania nie wyświetla się komunikat, że dodano i mam pustą stronkę, ale komentarz dodaje się prawidłowo.
Co by to mogło być?

rafau
14-09-2007, 12:52
Witam,
do Bli75 i innych:)
też miałem problem z tym ó i Ó, okazało się że to sprawka edytora a rozwiązanie jest naa tym forum także:

adamw
07-09-2006, 07:51

Rozwiązanie jest dość proste. Wyedytowałem dwa pliki tiny_mce.js i tiny_mce_src.js z katalogu mambots/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce usuwając z nich wpisy 211,Oacute, oraz 243,oacute, (należy pamiętać o przecinkach). Podobnie można potraktować popularnego jce - tam istnieje tylko plik tiny_mce.js.
Pozdrawiam.

GrEmL!N
26-03-2009, 16:50
Sprawa prawie calkiem rozwiązana została przez następujacych przedmówców:


Oto moja recepta (tym razem piszę od A do Z) - jedyne co mogę napisać to, że u mnie działa, ale nie gwarantuję że będzie działać wszędzie ;) - więc proszę zróbcie wcześniej kopie zapasowe edytownych plików.

- w pliku zoom.class.php
zamienić funkcję escapeString($string) na:

function escapeString($string) {
$string = iconv("UTF-8","ISO-8859-2",$string);
if (version_compare(phpversion(),"4.3.0", "<"))
mysql_escape_string($string);
else mysql_real_escape_string($string);
return $string;
}

To spowoduje konwersje polskich znaczków do odpowiedniego kodowania przy zapisywaniu do bazy.

- w pliku gallery.class.php
zmienić to:

$this->_name = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catname));
$this->_descr = utf8_decode($this->stripslashesSafe($row->catdescr));

na to:

$this->_name = $row->catname;
$this->_descr = $row->catdescr;

To spowoduje poprawne wyświetlanie nazwy i opisu galerii.

A teraz dla poszczególnych obrazków:

- w pliku image.class.php zmienić w funkcji function update($catimg=0, $parentimg=0) wpis:

$database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$zoom->escapeString($this->_name)."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$zoom->escapeString($this->_descr)."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

na

$database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$this->_name."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$this->_descr."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);

To powinno spowodować poprawną edycję obrazków.

- w pliku image.class.php zmienić w funkcji function save() wpis:

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
. " VALUES "
. "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".zoom::escapeString($this->_name)."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".zoom::escapeString($this->_descr)."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

na

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoomfiles (imgfilename, imgname, imgkeywords, imgdescr, imgdate, catid, uid, imgmembers)"
. " VALUES "
. "('".zoom::escapeString($this->_filename)."', '".$this->_name."', '".zoom::escapeString($this->_keywords)."','".$this->_descr."', NOW(), '".zoom::escapeString($this->_catid)."', '".$this->_uid."', '1')");

To powinno spowodować poprawne dodawanie obrazka.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże. Jeżeli są dalej problemy to piszcie w tym wątku. Jeżeli komuś coś nie działa to napiszcie konkretnie co, jakie są objawy, Bez tego nie da rady pomóc.

Pozdrawiam


Witam!
Pytanko czy po powyższych zmianach zapisują się wam poprawnie komentarze, bo u mnie kicha.
Dopiero po zmianie w pliku image.class.php funkcja addComment:

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoom_comments (imgid,cmtname,cmtcontent,cmtdate) VALUES ('".$this->_id."','".$zoom->escapeString($uname)."','".$zoom->escapeString($comment)."', NOW() )");
na:

$database->setQuery("INSERT INTO #__zoom_comments (imgid,cmtname,cmtcontent,cmtdate) VALUES ('".$this->_id."','".$uname."','".$comment."', NOW() )");
Komentarze są po "polskiemu". Czyli zapisują się w bazie.



Do tego dodał bym jeszcze tylko by w pliku gallery.class.php pod koniec funkcji update znaleźć:


// replace space-character with 'air'...or nothing!
$this->_keywords = ereg_replace(" ", "", $this->_keywords);
$database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$zoom->escapeString($this->_name)."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$zoom->escapeString($this->_descr)."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);i zamienić na


// replace space-character with 'air'...or nothing!
$this->_keywords = ereg_replace(" ", "", $this->_keywords);
$database->setQuery("UPDATE #__zoomfiles SET imgname = '".$this->_name."', imgkeywords='".$zoom->escapeString($this->_keywords)."', imgdescr = '".$this->_descr."', published = '".$zoom->escapeString($this->_published)."', imgmembers = '".$this->_members."' WHERE imgid=".$this->_id);Da to możliwość wpisywania polskich liter z ogonkami podczas edytowania nazw i opisów pojedynczych zdjęć z galerii.

GrEmL!N
27-03-2009, 15:32
Zauważyłem jeden problem z wpisywaniem "ó" lub "Ó".
Gdy wpiszę, którekolwiek o kreskowane to po zapisaniu znika mi cała reszta tekstu od tej litery z nią włącznie. Sprawdziłem, że dzieje się to wyłącznie w polu opisu przy edycji galerii. Wygląda na problem z edytorem wyswig TinyMCE gdyż po wyłączeniu go jest ok. Co ciekawe w innych miejscach zarówno portalu jak i związanych z komponentem Zoom Media Gallery wszystko działa prawidłowo, jedynie przy robieniu opisu galerii takie dziwactwo.

PS
Od kilku dobrych godzin siedzę szukając rozwiązania zarówno w kodzie jak i w necie więc darujcie sobie odpowiedzi typu "skorzystaj z google", "jest gdzieś na tym forum" itp (może i jest ale nie da się go przeszukać za ó Ó bo wywala, że zbyt popularne wyrażenie).

kdarme
26-07-2009, 01:50
Jeżeli ktoś przestawił sobie joomla 1.0 na UTF-8 to w zoom gallery nie widzi polskich znaków w tytułach. Aby to najmniejszym wysiłkiem obejść, wziąłem plik com_zoom\lib\language\polish.php i zamieniłem tam wszystkie funkcje define( na __define(
Na końcu pliku dodałem funkcję __define( o następującej treści:

function __define($a,$b){
define($a,iconv('ISO-8859-2','UTF-8',$b));} Dołączam plik polish.zip