PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla2.5 problem z dodaniem rekordu przez PHP



Ilidir
05-11-2014, 14:12
witam chciałbym dodać sobie do tabeli content nowy rekord poniżej przedstawiam kod:



$artykuladd = "INSERT INTO ofria_content(id, asset_id, title, alias, title_alias, introtext, fulltext, state, sectionid, mask, catid, created, created_by,
created_by_alias, modified, modified_by, checked_out, checked_out_time, publish_up, publish_down, images, urls, attribs, version, parentid, ordering,
metakey, metadesc, access, hits, metadata, featured, language, xreference) VALUES (NULL, '$id_asset', '$sama_nazwa_komisji', '$komisja_string', '', '<p>{jumi
[../$miasto_string/$sama_nazwa_komisji/index_skrypt_eodtest.php]}</p>', '', '1', '0', '0', '$id_kategori', '$data', '600', '', '0000-00-00 00:00:00', '0', '0',
'0000-00-00 00:00:00', '$data', '0000-00-00 00:00:00', '{\"image_intro\":\"\",\"float_intro\":\"\",\"image_intro_alt\":\"\",\"image_intro_caption\":\"\",
\"image_fulltext\":\"\",\"float_fulltext\":\"\",\"image_fulltext_alt\":\"\",\"image_fulltext_caption\":\"\"}', '{\"urla\":null,\"urlatext\":\"\",\"targeta\":\"\",\"urlb\":null,
\"urlbtext\":\"\",\"targetb\":\"\",\"urlc\":null,\"urlctext\":\"\",\"targetc\":\"\"}', '{\"show_title\":\"\",\"link_titles\":\"\",\"show_intro\":\"\",\"show_category\":\"\",
\"link_category\":\"\",\"show_parent_category\":\"\",\"link_parent_category\":\"\",\"show_author\":\"\",\"link_author\":\"\",\"show_create_date\":\"\",
\"show_modify_date\":\"\",\"show_publish_date\":\"\",\"show_item_navigation\":\"\",\"show_icons\":\"\",\"show_print_icon\":\"\",\"show_email_icon\":\"\",
\"show_vote\":\"\",\"show_hits\":\"\",\"show_noauth\":\"\",\"alternative_readmore\":\"\",\"article_layout\":\"\",\"show_publishing_options\":\"\",
\"show_article_options\":\"\",\"show_urls_images_backend\":\"\",\"show_urls_images_frontend\":\"\"}', '5', '0', '0', '', '', '0', '0', '{\"robots\":\"\",\"author\":\"\",
\"rights\":\"\",\"xreference\":\"\"}', '0', '*', '')"

or die('COŚ POSZŁO NIE TAK');
$artadd = mysql_query($artykuladd);


skrypt się wykonuje ale gdy podglądam w tabeli to tego rekordu nie ma niestety ;/ Jakieś sugestie ?????


pozdrawiam

Jola
05-11-2014, 16:41
$db = JFactory::getDbo();
$query = 'INSERT INTO...';
$db->setQuery($query);
$db->query();

Ilidir
05-11-2014, 20:29
Jola a moge prosić o wyjaśnienie tego co mi przedstawiłaś ????

Jola
05-11-2014, 22:42
To jest sposób w jaki rozszerzenia Joomla komunikują się z bazą - użycie wbudowanych bibliotek i funkcji.
Nie napisałeś jakiego skryptu używasz - czy działa niezależnie od Joomla.
Rozumiem, że jest to tylko wycinek kodu.

Ilidir
06-11-2014, 07:31
ja tutaj stosuje typowe polecenia mysql-owe i generalnie cały skrypt idzie bez żadnego błędu ale rekord się nie dodaje do bazy. Stosując tą samą technologie w przypadku innych tabel nie mam żadnego problemu bo rekordy powstają.

Jdwind
06-11-2014, 08:22
Przyznaję, nie wczytywałem się w zapytanie, ale czy próbowałeś w PhpMyAdmin wkleić i je wykonać?

Ilidir
06-11-2014, 10:16
problem w tym źe to jest właśnie przerobione zapytanie z phpMyAdmin - przerobione w kontekście dokładania \ do " oraz na wklejenie zmiennych zamiast danych. A tak pozatym to jest to żywcem z MyAdmina.


pozdrawiam

Jola
06-11-2014, 19:17
czyli scenariusz sam się nasuwa - spróbuj dodać rekord bez zmiennych - tylko z danymi wpisanymi z palca. W ten sposób wykluczysz lub potwierdzisz taką przyczynę "niedziałania"

Ilidir
01-12-2014, 11:45
mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy dodawania artykułu jest gdzieś jeszcze odnotowywane prócz tabeli content ? W jakiejś innej tabeli ???

pozdrawiam