PDA

Zobacz pełną wersję : ACL w kategoriach oraz alias kategorii



pablo741
05-11-2014, 22:32
Orientuje się ktoś jak zablokować w ACL lub w inny sposób "wyłączenie publikacji danej kategorii" przez określoną grupę użytkowników,
oraz
sprawa druga, utworzyłem kategorię jakąś chwilę temu, dodawałem do niej artykuły i teraz postanowiłem zmienić jej nazwę, niestety w linku jakiegokolwiek artykułu z tej kategorii widzę starą nazwę kategorii, jak to zmienić?

Korek1
05-11-2014, 22:42
Sprawa druga: Wyczyść alias w kategorii i niech stworzy z nazwy kategorii.

pablo741
05-11-2014, 22:45
alias jest oczywiście zmieniony, a mimo to nadal widnieje stary

edit. problemem była pozycja menu linkująca do kategorii, głupi błąd
ale nadal nie wiem jak rozwiązać sprawę nr 1

zwiastun
05-11-2014, 23:07
Orientuje się ktoś jak zablokować w ACL lub w inny sposób "wyłączenie publikacji danej kategorii" przez określoną grupę użytkowników
Próbowałeś zmienić ustawienie uprawnienia Zmiana stanu?
Uprawnienia tylko i wyłącznie do publikacji (artykułu, kategorii, modułu) nie wyłączysz. Jeśli to konieczne, to możesz w ogóle wyłączyć np. operatorom (ang. Manager) uprawnienia do zarządzania kategoriami, ale wówczas nie będą ich mogli ani tworzyć, ani usuwać.

pablo741
05-11-2014, 23:23
da się odciąć daną grupę od submenu kategorie, ale tak by mogli tworzyć artykuły i zmieniać ich stan?

zwiastun
06-11-2014, 00:10
W przypadku każdej kategorii możesz określić uprawnienia grup użytkowników, w tym uprawnienia do tworzenia, usuwania, poprawiania, zmiany stanu. Zauważ, że nie ma tam ani uprawnienia Konfigurowanie, ani uprawnienia Dostęp do komponentu, co oznacza, że nie ma możliwości zrobienia tego w sposób, jak Ty byś chciał to zrobić (czyli globalnie wyłączyć uprawnienia do zarządzania kategoriami).
polecam:
http://wiki.joomla.pl/ACL_w_Joomla

PS Proszę bardzo - jesteś uczestnikiem forum. Rozumiem, że Ci spieszno uzyskać pomoc, ale nie podnoś tych samych kwestii także na FB.