PDA

Zobacz pełną wersję : Brak artykułu w pozycji menu. Jak to zrobić?



Grzegorz_n
07-11-2014, 13:20
Witam :)

Bardzo proszę o radę zorientowanych w temacie :)

Nie wiem, czy to co chcę osiągnąć, wynika z indywidualnej konsktrukcji menu, czy też jest na to jakiś "domowy" sposób, dlatego też zadaję to pytanie i juz piszę o co chodzi.

Czasami widzę na różnych stronach, że gdy ktoś używa rozwijanego głównego menu (zainstalowany moduł), to główna pozycja rozwijana nie ma podpiętego artykułu, tylko dopiero pierwsza pozycja z góry z rozwiniętej listy. Wówczas w status bar po adresie domeny, pokazuje się #. Main menu wymusza na nas podpięcie artykułu pod taką pozycję, jak i zresztą pod każdą inną, dlatego pytam, czy da się to jakoś przeskoczyć i osiągnąć taki efekt.

Za każde info z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Grzegorz

ramiro
07-11-2014, 17:58
Jeśli dobrze rozumiem. Efekt taki można osiągnąć bardzo prosto. Wchodzi do Panelu Admina -> Menu -> Main Menu (gdzie Main Menu to Twoja nazwa menu). Następnie otwierasz pierwszą opcje menu rozwijanego (ta która ma być nieaktywna). Wybierasz dla niej "Typ pozycji menu" jako "łącze zewnętrzne". Natomiast poniżej w "Łączu" podajesz "#". Zapisujesz zmiany i tyle. Zrozumiałem, że taki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli niewłaściwie się zrozumieliśmy opisz dokładniej kwestie, a spróbujemy coś pomóc :)
Pozdrawiam.

Grzegorz_n
07-11-2014, 23:07
Wybierasz dla niej "Typ pozycji menu" jako "łącze zewnętrzne". Natomiast poniżej w "Łączu" podajesz "#".Dokładnie o to mi chodziło. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc Drogi ramiro.

W ramach podziękowań masz punkcik ode mnie.

Pozdrawiam :)
Grzegorz

ramiro
10-11-2014, 12:45
Polecam się na przyszłość :)