PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana obrazka tła



gwizdzu
08-11-2014, 14:05
Witam dopiero zaczynam prace z Joomla
Pracuje na wersji 2.5.27 i zainstalowałem szablon sportdigga, zainstalowany szablon posiada białe tło ale w folderze szablonu są 4 tła, które można wybrać i jedno mi się bardzo podoba, ale nie wiem gdzie w index.php cos podmienić żeby zadziałało.
Proszę o pomoc i wyrozumiałość dopiero zaczynam ;]
Z góry dzieki ;]

zwiastun
08-11-2014, 21:11
Poszukaj informacji na temat funkcji Zbadaj element w przeglądarkach Chrome lub Firefox lub na temat narzędzia Firebug do Firefoxa. Naucz się z niego korzystać. Wystarczy wskazać element strony i z menu kontekstowego (prawy przycisk myszki) wybrać opcję Zbadaj element, aby zobaczyć kod HTML i CSS, który decyduje o kształcie tego elementu. Wystarczy potem jedynie dokonać odpowiedniej zmiany w CSS (w Twoim przypadku prawdopodobnie podać nazwę innego obrazka tła we właściwości background albo background-image.
Jeśli nie znasz CSS i HTML i niewiele jeszcze wiesz o Joomla, poszukaj raczej znajomego, który Ci to pomoże zmienić, bo samodzielne próby ingerencji w złożone szablony profesjonalne mogą się źle skończyć, gdy brakuje doświadczenia.

gwizdzu
08-11-2014, 21:27
Właśnie w tym jest problem, że próbowałem robić przez zbadaj element, oraz szukając w arkuszach css. ale ten motyw jest tak dzienie zrobiony, ze nie wiadomo jaki plik podmienić a także sa tylko 2 arkusze css. z których nic nie wynika. Jeśli byś mógł pobrać i zobaczyć ten motyw, moze po prostu nie moge tego zrobić gdyż mam wersje free?

topbestseller
15-12-2014, 04:48
To podaj link do stronki. Może uda się pomóc.