PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja stylu menu



filon92
10-11-2014, 13:24
Witam,

Mam problem, otóż mam szablon strony, która ma normalnie blok poziomy menu gdzie autor zakładał, że będzie znajdowało się menu.
Jednak ja chciał bym, aby menu było w pionowym bloku znajdującym się po lewej stronie strony.
Menu oczywiście działa ale wygląda fatalnie, brak tam odpowiedniego formatowania.
Teraz pytanie w jaki sposób mogę sformatować to nowe menu aby było estetyczniejsze?
Mam to robić w pliku css szablonu?
Pliki css szablonu są 3:
- ie8
- normalize
- styles
- template
Gdzie mam szukać tego bloku? I czy jeśli tam odpowiednio to sformatuje to wszystko będzie jak neleży?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

zwiastun
10-11-2014, 20:44
Nie sądzę, aby autor szablonu zakładał, że menu będzie wyświetlane tylko w układzie poziomym. Sprawdź na jakiejś stronie demo szablonu, jeśli istnieje. A jeśli nie istnieje, zacznij od umieszczenia modułu menu w bocznym panelu (czyli w którejś z bocznych pozycji) i zobacz, jak jest wyświetlane.

filon92
11-11-2014, 10:16
Nie zrozumieliśmy się. Menu już zamieściłem w pozycji bocznej, w pionie i wyświetla się z boku tka jak chciałem, z tym ze wygląda słabo, nie tak jak jak w pozycji poziomej. I własnie moje pytanie w jaki sposób mogę edytować wygląd tego menu w pozycji bocznej tam gdzie się teraz wyświetla żeby wyglądało dobrze?

Troll
11-11-2014, 10:24
Możesz to wykonać poprzez zmianę stylu w szablonie wykorzystywanym przez witrynę. Składa się on z wielu plików ale jest do wykorzystania darmowe narzędzie o nazwie firebug - przy jego pomocy możesz zaznaczyć przetwarzany element witryny i podejrzeć jak będzie wyglądał po konkretnych zmianach jak również wskaże on zarówno ścieżkę do właściwego pliku jak i linię w której znajduje się wpis wymagający zmiany.