PDA

Zobacz pełną wersję : K2 opcje widoku artykułu



sojama1
10-11-2014, 23:08
dzień dobry,
Moj problem polega na tym ze opcje widoku artykułow tzn przycisk drukowania, Przycisk E-mail, Odnośnik do filmu wyswietla sie w jezyku polskim (na stronie w artykule) a Odnośnik do komentarzy w jezyku angielskim (Be the first to comment!).
proszę o pomoc

zwiastun
10-11-2014, 23:13
I o ile pamiętam, taki urok K2. Ale na 100% Ci nie powiem. Przeszukaj katalog z K2, znajdź ten napis, najprawdopodobniej jest wprost w pliku (zamiast klucza obsługiwanego przez pliki językowe), zastąp go polskim, jeśli użyjesz polskich znaków, zapisz koniecznie w kodowaniu UTF-8.

sojama1
11-11-2014, 00:00
A trochę bardziej konkretnie w którym katalogu to możne być bo troszkę dużo do przejrzenia

Troll
11-11-2014, 10:18
Przy pomocy narzędzia nadpisywania jęzków na zapleczu administratora stwórz nadpisanie dla języka polskiego - front // stała językowa to: K2_BE_THE_FIRST_TO_COMMENT // wartość = to czego oczekujesz a co obecnie jest "Be the first to comment!"
Jeżeli z jakiś powodów po odświeżeniu/wyczyszczeniu pamięci podręcznej przeglądarki (standardowo w Windows klawisze alt+F5) nie zmieni się wartość tekstu należy na zapleczu administracyjnym włączyć sprawdzanie języka i powrócić do miejsca z błędnym (niepodmienionym językowo tekstem) - na dole strony w kolorze czerwonym pokaże się informacja o błędzie w konkretnym pliku językowym i w konkretnej linii. Tą informację należy jednak traktować tylko jako wskazówkę a nie jako wyrocznię ponieważ mechanizm sprawdzania pokazuje miejsce skutku w pliku językowym które nie zawsze jest miejscem źródła problemu (zazwyczaj jest) - "często, gęsto" problem (błąd) znajduje się jedną/parę linijek wcześniej.

zwiastun
11-11-2014, 18:22
Stala K2_BE_THE_FIRST_TO_COMMENT jest w dwóch plikach w katalogu /language/pl-PL/: pl-PL.com_k2.ini oraz pl-PL.mod_k2_content.ini. W obu plikach jest od dawna przetłumaczona na język polski. Jeśli Ci nie wyświetla, to być może rzeczywiście jest gdzieś błąd w pliku językowym, ale wówczas nie miałbyś także innych napisów. Rozwiązanie podane przez @Trolla powinno zadziałać.

sojama1
11-11-2014, 18:54
Dzięki Troll pomogło. Swoja droga świetne narzędzie to nadpisywanie języków (jestem pod wrażeniem), bardzo ułatwia prace.

P.S. Dzięki również zwiastun za chęci.

zwiastun
11-11-2014, 18:58
@sojama1: skorzystaj z tego, o czym pisał @Troll - włącz diagnostykę języka, bo albo masz jakieś bardzo stare tłumaczenie k2, albo masz gdzieś błędy w tłumaczeniu. Te frazy są od dawna przetłumaczone. Od tak dawna, że już ich zupełnie nie pamiętałem.

sojama1
11-11-2014, 19:20
a oto co wyświetliła diagnostyka:


JROOT/administrator/language/en-GB/en-GB.plg_system_modals.ini: błąd (błędy) w linii (liniach) 32
JROOT/language/en-GB/en-GB.mod_roknavmenu.ini: błąd (błędy) w linii (liniach) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13


po zmianie w nadpisywaniu jezyka na stronie poprawnie jest wyświetlane wartości w języku polski (to co nadpisałem sam). Wiec nie wiem czy coś z tymi błędami robić czy zostawić tak jak jest bo więcej błędów nie stwierdziłem na stronie. Czy istnieje jakieś zagrożenie(włamanie) bezpieczeństwa strony jeśli te błędy pozostaną?

zwiastun
11-11-2014, 19:25
To skąd i kiedy pobierałeś język polski do K2? Bo z diagnostyki wynika, że wszystko jest OK (jeśli sprawdziłeś na stronie z elementami K2 - bo to trzeba sprawdzić na konkretnej stronie, a nie tylko na zapleczu)

sojama1
11-11-2014, 19:32
Dokładnie nie pamiętam ale jeśli się nie mylę to pobierałem język polski za pomocą zaplecza: rozszerzenia->język->zainstalowane języki witryny, zaplecza

Bazyl
11-11-2014, 21:27
Hej,

Pobierz i zainstaluj język polski dla K2.
http://getk2.org/extend/translations

sojama1
12-11-2014, 13:53
Pobrałem i zainstalowałem język polski dla k2 z http://getk2.org/extend/translations ale nic to nie zmieniło czy trzeba gdzieś aktywować ten język w joomla?