PDA

Zobacz pełną wersję : filtrowanie category blog



dzierzy
13-11-2014, 11:47
Witam serdecznie,

potrzebuję porady gdyż nie wiem jak zrealizować pewną funkcjonalność w Joomla 2.5. Otóż mam category blog ze stronicowaniem do którego mam zrealizować filtry, w koncepcji analogicznej jak filtry na zapleczu joomla 2.5 i 3.x, czyli powyżej artykułów jest zestaw rozwijanych kontrolek, jedna z kolejnymi latami (2014, 2013...) która określi rok w którym został utworzony artykuł (data publkikacji/modyfikacji z dokładnością do roku), druga z kategorią/podkategorią czyli dość oczywiste filtrowanie, trzecia to kolejne litery alfabetu (a-ż) będące zestawem odnośników filtrującym po pierwszej literze tytułu artykułu. oczywiście filtry mogą być łączone.
może istnieje wtyczka realizująca taką funkcjonalność, choćby coś co pozwoli wpiąć się w model stojący za widokiem category blog i dynamicznie modyfikować listę przez co zachowałbym layout i mechanizm stronicowania a samo zapytanie byłbym w stanie zaimplementować jak i widok dostarczający kontrolki.

z góry dzięki za podpowiedzi, jeśli pytanie wrzuciłem w nieodpowiedni dział to proszę o sugestię gdzie je przesunąć

pozrawiam,
Marcin

nieznana
14-11-2014, 10:36
Należy tutaj użyć rozszerzenia zaawansowanego wyszukiwania i przypisać je do konkretnej kategorii.
Takie rozszerzenia są dostępne na joomla extensions directory (http://extensions.joomla.org/).

dzierzy
14-11-2014, 12:57
Dzięki za podpowiedź. Faktycznie zaawansowane wyszukiwanie to kierunek w którym intuicyjnie wyszuwam rozwiązanie problemu. Próbowałem się przyjrzeć kilku rozszerzeniom ale nie znalazłem takiego który pozwala budować formularz złożony z więcej niż jednej kontrolki oraz aby takie kontrolki można customizować poprzez wstawienie własnego kodu html czy też w jakikolwiek inny sposób. dodatkowo ważne aby mechanizm wpinał się w catgory blog. może umiesz zasugerowac jakieś konkretne rozwiązanie?

pozdraiwam,
M

Tor_
14-11-2014, 14:07
A może rozważyć wykorzystanie CCK .Np. Seblod , Cobalt , flexi content itp. Zbudujesz tym taki filtr jaki dokładnie potrzebujesz