PDA

Zobacz pełną wersję : problem z prawami do katalogu



irek_s
28-02-2007, 15:08
Witam,

ma jakis problem z prawami do katalogu nie moge zmienic praw dla katalogu np na 777 (nie z wszystkimi sie tak dzieje )

przyklad :

zainstalowalem joomle i jednym z katalogow jest katalog

components z prawami 777

jak wejde do tego katalogu to moge stworzyc testowy katalog test i zmienic mu prawa na jakie chce 777 lub 555 ...

natomiast dlaczego nie moge zmienic praw do katalogu np:

com_letterman ktory ma prawa 755 a ja chce mu dac 777

wyskakuje blad jak ponizej:

[a fatal error or timeout occurred while processing this directive]

malo tego mam prawa 755 jak wchodze do tego katalogu to nie moge zmienic praw a takze modyfikowac plikow ktore a w tym katalogu

dostaje komunikat

of /home/public_html/components/com_letterman/trrala failed because Permission denied in /home/public_html/components/com_lettermanif

dlaczego przeciez mam 7 czyli moge wszystko


dzieki i pozdrawiam
irek

Sova
28-02-2007, 17:41
Ustawienie praw na 777 dla katalogów to tak jakbyś powiedział potencjalnemu hakerowi - "zapraszam, rozgość się".
Jeśli nie możesz zmieniać praw klientem FTP to zainstaluj sobie komponent joomlaXplorer (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,187/) - tu leży cieplutka, polska wersja.

irek_s
01-03-2007, 09:04
kolego to nie oto chodzi jest jakis problem ze zmiana praw do pewnych katalogow i obojetnie czy zmienisz na 555 czy 444 czy 000 czy 777 to JAK PROBUJESZ ZMIENIC TE PRAWA OTRZYMUJESZ KOMUNIKAT

a fatal error or timeout occurred while processing this directive

LUB Permission denied


dodatkowo jak teraz zmienily sie prawa do katalogu administrator na 000 i nie mozna tego zmienic

jak sie logujesz do administratora i uzywasz explorera to on ma mniejsze prawa niz jak bezposrednio managera plikow