PDA

Zobacz pełną wersję : Ścieżka powrotu



traabbit
20-11-2014, 12:43
Witam.

Mam menu o tytule "Samochody". W tym menu są kategorie "Osobowe", "Ciężarowe", "Sportowe".

Obecnie jak jestem w "Ciężarowe" ścieżka powrotu pokazuje "Home/Ciężarowe".

Czy istnieje możliwość, aby ścieżka powrotu pokazywała także tytuł menu? Tzn. "Home/Samochody/Ciężarowe".

noras
20-11-2014, 21:46
A w module Okruszków (Breadcrumbs) ustawiałeś Okruszek startowy -> TAK ?

traabbit
22-11-2014, 09:00
Tak mam ustawiony okruszek startowy

mjmartino
22-11-2014, 12:23
Szablon może nadpisać breadcrumbs i trzeba sprawdzić w szablonie html/mod_breadcrumbs

zwiastun
22-11-2014, 12:53
Struktura ścieżki powrotu zależy od struktury menu i od struktury kategorii. Prawdopodobnie wyświetla Ci zupełnie poprawnie. Jeśli chcesz zarządzać strukturą ścieżki powrotu, musisz zainstalować rozszerzenie. Standardowy moduł ścieżki powrotu nie ma takich możliwości.

traabbit
22-11-2014, 19:00
Polecasz jakiś dodatek?

zwiastun
22-11-2014, 22:52
Popatrz na JED. Nie polecam żadnego, bo to - moim zdaniem - zajmowanie się niczym, strata czasu i atlasu.

Troll
23-11-2014, 01:30
Zawsze możesz dopisać warunek który będzie dodawał dane słowo lub nazwę rodzica przez kategorią pochodną.

zwiastun
23-11-2014, 16:52
Przeanalizuj strukturę treści (kategorii i pozycji menu) w Joomla z przykładowymi danymi. (Poznaj Joomla). Ścieżka powrotu wyświetla się tam tak, jak chcesz.

Troll
23-11-2014, 17:02
@Zwiastun - jeżeli to był komentarz do mojej wypowiedzi to:
1. Przy niektórych komponentach wcale nie jest to tak fajnie jak napisałeś
2. Niekiedy również nie jest potrzebne "1o kilometrów" ścieżki powrotu
To co napisałeś odnosi się do standardu oraz części rozszerzeń, doświadczenie wykazuje że nie do wszystkich - zresztą to również jest dość niewygodne zwłaszcza przy RWD i oglądaniu na chociażby smartfonie. Tak więc możliwości jest wiele w zależności od konkretnych potrzeb.

zwiastun
23-11-2014, 17:27
Nie, nie był to komentarz do Twojej wypowiedzi - pisałeś gdzieś tutaj o tym, jaką chcesz mieć ścieżkę powrotu?
Za pouczenia nt. ścieżki powrotu dziękuję. Pisałem o tym już około 9 lat temu.
Pozdrawiam.

Troll
23-11-2014, 18:58
Trudno traktować to co napisałem jako pouczenie, raczej stwierdzenie "prawd oczywistych".
Natomiast nie jestem w stanie się powstrzymać od małego komentarza Q uśmiechowi i pokrzepieniu serc :-)

Pisałem o tym już około 9 lat temu
Fakt 9 lat to już odrobina jest - ja "obcuję" z Joomla zaledwie od wersji 1.5.7 ale niemniej gratuluję intuicji w kwestii kierunków rozwoju internetu i web- zwłaszcza RWD :-)