PDA

Zobacz pełną wersję : Różne szablony dla różnych kategorii



panfasolka
20-11-2014, 23:01
Mam pytanie odnośnie osobnych szablonów dla konkretnych kategorii na stronie. Mam kilka kategorii z czego każda powinna mieć inaczej wyglądający szablon. Okej zrobiłem nadpisanie standardowego szablonu przez wrzucenie plików blog.php, blogitem.php itp. do katalogu /templates/moj_szablon/html/com_content/category.

Oczywiście na zapleczu do pierwszej kategorii przypisuje sobie "moj szablon - default" i oczywiście kategoria z niego korzysta. Teraz ktoś mi podpowie jak zrobić (może nazwać) kolejne podkatalogi w tym folderze /html/com_content by móc teraz do kolejnej kategorii przypisać innaczej wyglądające pliki blog.php i całą resztę? Bo wcześniej do tego używałem K2 i tam wrzuca się po prostu kilka katalogów i na zapleczu od razu mogę sobie wybrać pośród kilku.

zwiastun
20-11-2014, 23:12
A @panfasolka wpisał sobie w Google "nadpisywanie szablonem" albo "układy alternatywne" i poczytał na ten temat?

panfasolka
20-11-2014, 23:27
szukam po google i bingu i nic ciekawego nie znajduję przyznam szczerze. Może źle wpisuje ;) zaraz zerknę

Przy frazach o nadpisywaniu szablonu każdy w artykule pokazuje tylko jak wrzucić 1 com_content czyli tylko jeden szablon. A jak ewentualnie powinna być budowane nazewnictwo czy tez gdzie wrzucać kolejne to już nic. Bo np. to: http://wiki.joomla.pl/Nadpisywanie_szablonem_i_układy_alternatywne to już widziałem dawno tylko co z tego skoro jest tylko opisane, żeby np. nadpisać widok dla article trzeba zrobić sobie np.:

templates/beez5/html/com_content/article/

Tyle to wiem tylko jak chce mieć w jeszcze drugi, trzeci article to jak mam to wrzucić? Przecież nie będę dublował templatki całej strony.

zwiastun
20-11-2014, 23:50
A jak ewentualnie powinna być budowane nazewnictwo czy tez gdzie wrzucać kolejne to już nic
Naprawdę tego nie ma? No nie mów.

Bo np. to: http://wiki.joomla.pl/Nadpisywanie_s...y_alternatywne to już widziałem dawno tylko co z tego skoro jest tylko opisane, żeby np. nadpisać widok dla article trzeba zrobić sobie np.:
To proponuję przeczytać raz jeszcze, widocznie dawno temu nie rozumiałeś, co czytasz.