PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon Zo2_f7 - mega menu - nie jest wyświetlane na smartphone i tablecie



mgit
22-11-2014, 18:07
Jestem w trakcie tworzenia strony www wykorzystującą joomle 3.3.6
Posiadam styl Zo2_f7 który to w sobie posiada tak zwane Mega Menu, wygląd tego menu mi odpowiada, ale mam problem gdyż na PC (sprawdzałem na Windows i Linux) działa ok, ale już na smartphone czy też na tablecie menu nie jest wyświetlane (grafika loga też jest jakoś dziwnie skalowana - ale tym zajmę się później). Sprawdzałem w ustawieniach Layout Profiles i pozycja odpowiadająca za lokalizację menu ma włączone wyświetlanie dla tabletów itd. Jak to ugryść

Adres strony: m-git.pl

mgit
22-11-2014, 19:48
Nie mogę już edytować postu, więc dla tego post pod postem

Zauważyłem że jak Responsive Layout dam na nie to menu się wyświetla na tablecie, ale logo już nie :(

mgit
22-11-2014, 22:53
Ze skalowaniem loga - problem rozwiązany - może komuś się przyda:
Wystarczy stworzyć dwa loga:
1. Dla PC: Dodać do header logo i w sekcji Layouts Profiles dla sekcji Logo ustawić Responsive wyłączone dla tabletów i komórek
2. Dla urządzeń mobilnych: Dodać header logo retina logo mniejsze utworzyć nową sekcję np. logo - tablety i w Responsive wyłączyć dla PC

I problem rozdzielczości załatwiony przynajmniej dla loga

Co raz bardziej dochodzę do wniosku - że należy dodać po prostu moduł z innym menu i ustawić jego widoczność tylko dla urządzeń mobilnych - bo chyba inaczej tego się nie przeskoczy - a szkoda - bo orginalne menu wyglądało super jak wyłączyłem Responsive Layout - ale na wersji deskopoweł wyglądało biednie

Karol99
23-11-2014, 20:28
Przypuszczam, że zachowanie tego menu u Ciebie wynika z nieodpowiedniej konfiguracji, bo zachowuje się ono zupełnie inaczej niż na stronie demo (http://zt-f7.zoodemo.com/index.php/en/#)twórców szablonu.

Czytałeś instrukcję (http://docs.zootemplate.com/post/zt-f7-configuration-manual#mega-menu)?

mgit
23-11-2014, 21:06
Owszem - czytałem, ta konfiguracja umożliwia jedynie zmianę kolejności, dodanie grafiki, wstawienie modułów i:

Hide when collapse: show/hide this submenu when the menu is collapsed on small screen.
Ale tą opcje można zaznaczyć tylko dla tych części menu, które posiadają status submenu zaznaczenie jej niczego nie zmienia - po prostu nie jest wcale wyświetlane. Aktualnie teraz jak się wejdzie za pomocą telefonu - ładuje moduł CK Menu - dla tego też wygląda inaczej niż na wersji demo.
Jak ten moduł CK wyłączę to nie ma wcale menu na telefonie. Mi to wygląda jak by menu było za duże i nie mieściło się przez co joomla go wyłącza z wyświetlania.

Karol99
23-11-2014, 22:18
Ten szablon występuje zdaje się też w wersji kickstart - zainstaluj (choćby lokalnie) i sprawdź czym różni się jego konfiguracja od Twojej.

mgit
24-11-2014, 18:39
@Karol99
Miałeś rację, zainstalowałem na swoim RaspberryPi z uruchomionym serwerem apache i SQL wersję quick start porównałem ustawienia i co się okazało?
Nie wpisałem Custom CSS class - po wpisaniu działa :D
Dzięki za podsunięcie pomysłu :)