PDA

Zobacz pełną wersję : blokada typu pozycji menu



kilar
23-11-2014, 20:26
Co może być przyczyną że po zainstalowaniu witryny zablokowała się możliwość dodania typu pozycji menu ? Lokalnie na JAMP wszystko chodzi ok. Instalację przeprowadzałem 2x i nadal jest to samo. Mogę utworzyć pozycję, która się wyświetli ale oczywiście nic z tego nie ma bo nie mogę przyporządkować typu. Tak samo jest z edycją już utworzonych
(Joomla 3.3.6 PHP 5.4)
Dziękuję za zainteresowanie ;)

Karol99
23-11-2014, 20:36
Ścieżki w configuration.php po przeniesieniu na serwer są zmienione na poprawne? Uprawnienia do katalogów na zielono? inne działania na zapleczu (np. tworzenie i edycja artykułów, instalacja rozszerzeń) da się wykonywać?

Jak jaką metodą przenosiłeś na serwer?

kilar
23-11-2014, 20:44
Robiłem Akebą - wszystko inne działa ok - prawa sprawdzałem - w między czasie dorzucałem artykuł i instalowałem dodatek - tylko ta jedna rzecz mi wisi :( - jak pisałem wcześniej - mogę utworzyć menu które się wyświetli ale oczywiście lipa bo nic z nim nie zrobię, skoro nie mogę przyporządkować jego typu...

Karol99
23-11-2014, 20:49
Możliwe, że nie skopiował się jakiś plik(i) np. z komponentu służącego do zarządzania menu.

Spróbuj zrobić kopię jeszcze raz i ją zainstalować na serwerze. Ewentualnie nadpisać pliki na serwerze plikami z paczki instalacyjnej J! bez katalogu installation.

kilar
23-11-2014, 21:08
Dzięki - strzał w dziesiątkę - zadziałało. Rzeczywiście nie skopiował się menu.php z modules/mod_menu. Troszkę mnie to dziwi bo za drugim razem przerzucałem ftp-em rozpakowane pliki i nie pokazał żadnego błędu w transferze.
Jeszcze raz dzięki serdeczne i pozdrawiam :)

Karol99
23-11-2014, 22:20
:)

Takie rzeczy się zdarzają, dlatego autor Akeeby ostrzega, że niesprawdzona w działaniu kopia to żadna kopia...