PDA

Zobacz pełną wersję : Baza danych dla procesu technologicznego wytwarzania



drapson
25-11-2014, 18:45
Witam wszystkich,

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem forum jak i Joomli i w związku z tym chciałbym poprosić o rady i wskazówki dla mojego problemu.
Potrzebuję stworzyć bazę danych dla procesu wytwarzania. Po krótce baza skłądałaby się z tabel, przykładowo jak poniżej.

LMIN LMAX DMIN DMAX IT1 RA1 QNOM F S1 min S2 max
10,0 16,0 2,0 5,4 14 5,00 1,6 0,040 1,85 8,00


Chciałbym, aby tabele były powiązane relacjami z innymi poprzez klucze obce. Gdzie powinienem definiować takie tabele? Jak je potem wyswietlic w Joomli? Jak na razie zainstalowalem wersje 3.3.6 i w panelu widze mozliwosc tworzenia nowych artykułow, nie znalazłem żadnego narzedzia do zarzadzania tabela w panelu administracyjnym. Zalogowałem się również do phpmyadmina, aczkolwiek praca przez to narzedzie jest malo przejrzysta. Dodatkowo nie wiem jak pozniej wyswietlic zawartosc tych tabel. Chcialbym również móc tworzyć formularze do łatwego wprowadzania danych, kwerendy do wyszukiwania danych, filtry do szybkiego przeszukiwania.

Innymi słowy chciałbym przenieść bazę danych, którą mam stworzą w MS Access do serwisu webowego. Jak to najprosciej zrobić? Mozna prosić o Wasze wskazówki? Odnośniki do tutoriali, artykułów?

Z góry dzięki za pomoc,
Lukasz

PS Nie wiem czy temat umieszczam w dobrej kategorii dlatego prosiłbym o wyrozumiałość, ewentualnie o przeniesienie we właściwe miejsce.

komodore
25-11-2014, 20:42
nie znalazłem żadnego narzedzia do zarzadzania tabela w panelu administracyjnym

Bo to nie joomla zarządza tabelą tylko ty za pomocą interfejsu joomla. Zapraszam do poczytania na wiki artykułów o budowie komponentów. Jeśli dysponujesz odpowiednią więdzą odnośnie SQL i poczytasz odnośnie komunikacji z bazą danych przez joomla nie będziesz miał z tym problemów.

mjmartino
25-11-2014, 23:14
MS Access'a trzeba przerobić na mysql'a to po pierwsze.
A po drugie nigdzie nie napisałeś jaka ma być funkcjonalność po przeniesieniu co na tej wersji webowej chcesz robić ? dodawać zwykłe rekordy tylko ? czy coś jeszcze ma to robić ?

drapson
26-11-2014, 16:20
Chcialbym miec formularze do wprowadzania danych, do przegladania danych. Chciałbym móc wpisać przykładowo L i jako odpowiedź zwrotną dostać wszystkie parametry (Jezeli L miesci sie w widełkach).


LMIN LMAX DMIN DMAX IT1 RA1 QNOM F S1 min S2 max
10,0 16,0 2,0 5,4 14 5,00 1,6 0,040 1,85 8,00

Baze mam stworzoną w accessie ale powiedzmy że nie chce tego przenosić, a stworzyć wszystko od nowa. Gdzie powinienem zaczać? w phpmyadmin? Jak potem przypisać dane tabele do formularzy czy kwerend? Dysponuję ktoś może tutorialem? Jestem zielony jeżeli o to chodzi, ze składnią SQL powinienem sobie poradzić.

- - - Updated - - -

@Komodore mógłbym CIe prosić o odnośnik?

zwiastun
26-11-2014, 18:53
Jeśli nie jesteś programistą php, to szanse na wykonania zadania masz raczej mizerne. Bo do stworzenia własnego komponentu potrzebna jest spora wiedza.