PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! jako encyklopedia



Piotr_Ha
29-11-2014, 08:42
Przymierzam się do stworzenia encyklopedii w oparciu o nasz wspaniały CMS. Wszystko co potrzebne w zasadzie oferuje Joomla!, ale brakuje mi jednej funkcjonalności. Chciałbym by w artykule-definicji słowa, które już są zdefiniowane były linkami do artykułów je definiujących. Listą słów które należałoby podlinkować byłyby tytuły artykułów w kategorii np. encyklopedia.
Ewentualnie, mogę zamówić skrypt to robiący... ale może jest już narzędzie które ma taką funkcjonalność. A może ktoś ma jakiś inny patent na rozwiązanie tego tematu.
Encyklopedia ma się z czasem rozrastać, więc powinno to dziać się dynamicznie, w czasie wczytywania strony. W związku z tym, zastanawiam się też czy takie coś nie postawi serwera w poprzek...

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

Azot
03-12-2014, 18:56
Są tego typu dodatki, lecz musisz wcześniej zdefiniować jaka definicja ma zostać zamieniona na link.

Od siebie polecam ten http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/seo-a-metadata/automatic-links/22369

http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/seo-a-metadata/automatic-links

Btw, masz już swój projekt na serwer wrzucony? Chętnie bym zobaczył jak wygląda Joomla! w roli encyklopedii :)

Piotr_Ha
03-12-2014, 21:59
Dzięki za odpowiedź, ale jak to w naszym fachu bywa im dalej w las tym więcej drzew:) Nie potrafię zdefiniować słów, bo nie wiem co pojawi się w definicji tworzonej przez redaktora. Ale nie to okazało się największą przeszkodą, a sytuacja co ma się dziać gdy definicja zostanie dodana - jedyne co mi przyszło do głowy to to, że w momencie tworzenia linku do potrzebnej definicji, należy utworzyć pusty artykuł z miejscem na definicję i do niego linkować. Także pewnie bedzie trzeba coś stworzyć od podstaw.

Encyklopedia to taka nazwa robocza, bardziej chodzi o coś jak regiopedia.pl, a tam cudów nie ma. Na razie nie mam jeszcze nic do pokazania, ale jak poszyje te komponenty w całość wrzucę link.

Dzięki za pomoc.

Azot
03-12-2014, 22:04
Ja swego czasu też miałem z Joomla! zrobić encyklopedie, ale zadanie mnie przerosło i zintegrowałem J! z Mediawiki i jak na razie nie jest źle :)

zwiastun
03-12-2014, 23:47
i zintegrowałem J! z Mediawiki
I chyba nie ma lepszego rozwiązania.