PDA

Zobacz pełną wersję : Tło strony jako odsyłacz do innej strony www



raaczek
01-12-2014, 23:36
Witam,

szukałem rozwiązania w templetce bizconnect, a dokładnie chciałem aby obrazek (tło) strony zrobić jako odnośnik (hiperłącze) do innej strony i mi jakoś to nie idzie :(

Pomożecie

kod w CSSie mam taki jak poniżej



#body {background : url(../images/mainbg_img.jpg) repeat top center #000616;}

div#container {

position : relative;

height : 100%;

margin-left : auto;

margin-right: auto;

width : 1000px;

text-align : left;

zwiastun
02-12-2014, 01:16
Zastanów się, co chcesz zrobić. Niektóre pomysły, nawet gdy wyglądają na genialne, są bez sensu.

raaczek
02-12-2014, 11:22
Witam,

Pomysł nie jest genialny, to sam stwierdzę, ale niestety nie ma wpływu na decyzję klienta który "musi" mieć tą tapetę jako reklamę dla innych firm i to z odnośnikiem :/

z góry będę wdzieczny za podpowiedz jak to rozwiązać

zwiastun
02-12-2014, 12:25
Klient nie musi się na tym znać, Ty tak. Jak to sobie wyobrażasz, ze tło będzie odnośnikiem?
Od strony technicznej nie ma problemu. Dodajesz kontener z obrazkiem i otaczasz go znacznikami kotwicy.
Rzecz w tym, że to idiotyzm. Nic więcej na takiej stronie nie będzie mogło być odnośnikiem.

Bazyl
02-12-2014, 12:28
Cześć,

@raaczek: musisz pobawić się warstwami w css.
Warstwa z tłem i odnośnikiem pod spodem, reszta strony z dodatnim z-indexem i da radę...

raaczek
02-12-2014, 22:29
Dzięki Zwiastun, dzięki Bazyl !!!

Tak jak piszesz ... w pewnym momencie nie będzie miejsca gdzie sie nie naciśnie to gdzies sie "leci" ... uparli sie na to tło i musiałem im to uruchomić bo by mnie zledli na "kolację"

Popracowałem nad kontenerami i w CSS i działa tak jak wspomnieliście.

Jeszcze raz Wam dziekuję za podpowiedz i wydaje mi się że temat jest do zamknięcia.