PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek strony w wynikach - powielane nagłówki h2



grzesiek2
06-12-2014, 23:44
Witam,


Mam dylemat jakie rozwiązanie zastosować? - jedna z podstron serwisu to aktualności w formie bloga, około 10 artykułów i pod spodem odnośniki do następnych. Zauważyłem że klient wstawiał te same tytuły "nagłówki" i chciałby aby tak pozostało!
np:

Schody dębowe, schody sosnowe, schody z balustradą, itd. Nie przeszkadzało by mi to, ale strona ostatnio spadała o 30 pozycji.

1.Myślę aby zmienić "aktualności" na "schody" - w menu
2. dać nagłówek h1 SCHODY
3. trochę tekstu opisującego produkcję schodów itd
4. Dodawać kolejne artykuły ale bez "schody" tylko sama nazwa sosnowe, kolejny artykuł - dębowe itd.

Czy zastosować inny sposób? - zmienić domyślnie h2 na p i wtedy będzie mógł dodawać te wpisy z "schody" do tytułów, ale wiąże się to z dodaniem, więcej tekstu do takiego artykułu, aby było zagęszczenie słów (nie tylko same wpisy schody).

Domena ma kilka lat. Inne frazy dalej są wysoko, jedynie na ta frazę odnotowała spadek po 2 miesiącach dodawania artykułów. Problem to dublowanie nagłówków, przy bardzo małej ilości tekstu. Jakie rozwiązanie było by najlepsze? aby wyjść kompromisem z tej sytuacji? bardzo prosze o porady i z góry dziękuje.

zbig1972
07-12-2014, 17:46
Dotykasz tak szerokiego tematu, że trudno mi doradzić ci sensownie.Same nagłówki na stronie nie załatwią ci pierwszego miejsca w wyszukiwarkach.
1. Tylko twoja strona ma nieznaczny wpływ na pozycję słowa kluczowego.
2. Booty zczytują zazwyczaj jeden link i jedno słowo kluczowe z jednej podstrony.
3. Jeśli w opisach nachalnie je powtarzasz i linkujesz po kilka razy to tylko robisz sobie krzywdę.
4. W ogóle nie zakładasz, że konkurencja przykłada się bardziej do wypozycjonowania tych samych słów kluczowych.
5. Nie bierzesz pod uwagę w ogóle tego, że google zmieniło algorytm pingwin, pirate i panda. Na pewno silnik googla zorientował się, że twoje treści są mało interesujące i dlatego masz spadek.
6. Większy pożytek miałbyś odpowiednio opisując słowa kluczowe na innych stronach www katalogujących twój blog.
7. Zainwestuj w adwords
8. Zainwestuj w merchant jeśli masz sklep z tymi produktami.
9. Obserwuj alexarank własnej strony
10. Zainteresuj się MajesticSeo i baclinkami własnego bloga

Powodzenia.

zeki
09-12-2014, 02:17
Jest taka rada skuteczna - zrób stronę dla ludzi a nie robotów. Skoro sam widzisz, że masz lipę i w zasadzie same nagłówki to zamiast rzeźbić z nagłówkami podopisuj teksty.

Akurat dziś mi w łapska wpadło coś takiego u Zgreda: http://seo.zgred.pl/jak-rozumiec-aktualizacje-thin-content-z-25-pazdziernika-2014-roku-2876
Jakby ta strona podpadała pod ten update...

grzesiek2
09-12-2014, 17:12
Nie robiłem strony dla robotów! napisałem że klient sam dodawał tak artykuły i chciał tak kontynuować. Strony nie pozycjonowałem bo była stosunkowo wysoko. Jak dowiedziałem się o spadku, sprawdziłem i w sumie na około 50 krótkich zdań użyto frazy "która jest w tytule" ponad 40razy + 8 identycznych nagłówków. Zapytałem jaki sposób mógł by być lepszy?. Poprawiłem tak - napisałem artykuł, kilkanaście zdań. Nowe artykuły będą mieć więcej niż jedno zdanie oraz wyeliminowanie tych samych nagłówków. Poza tym zgadzam się że może być wiele przyczyn spadku strony i tego nie kwestionuje. Jednak w tym przypadku wydaje mi się że jest to ewidentna, główna, przyczyna spadku i musi być to w pierwszej kolejności naprawione. Dziękuje natomiast za przydatne wskazówki.

zeki
10-12-2014, 18:02
Rozbudowa istniejących artykułów, dopisanie nowych dłuższych i z sensem dla człowieka, ogarnięcie meta tagów - title i description - to będą podstawy w tej chwili. Bez tego nawet nie ma mowy o ruszeniu dalej. Jak pozmieniasz to trzeba przeindeksować stronę i zobaczyć co z tego wyjdzie. Może zaskoczy.

Peralt
11-04-2015, 10:51
Im więcej treści tym teoretycznie lepiej. Uważaj tylko, żeby treść była dobrze powiązana ze sobą, bo wbrew pozorom jest to ważne. Mniej słów kluczowych i mniej kodu HTML + więcej treści i powinno być ok.