PDA

Zobacz pełną wersję : import kategorii do VM



bartec
12-12-2014, 11:02
Witam,

czy jest możliwość hurtowego importu kategorii do VM. Chodzi o marki, modele i wersje silników wszystkich popularnych aut. Jest to ok 20 000 kategorii i nie wyobrażam sobie wprowadzać tego z PA. Druga sprawa: może ktoś się orientuje gdzie znaleźć gotowe drzewko z rozpisanymi markami i modelami aut? Szukałem i będę szukał dalej, ale może ktoś już się natknął...

Gall Anonim
12-12-2014, 19:32
Jeżeli masz to uporządkowane to tak - ale jest do tego potrzebny skrypt który wykona taką operacje z pliku źródłowego do tabeli VM
Mała uwaga - jeżeli jesteś na etapie tworzenia witryny - przemyślałbym jednak czy aby nie inne rozszerzenie typu shop niż VM - ostatnio trochę podpadł web developerom z tego co słyszałem.
Pzdr

bartec
15-12-2014, 09:41
Rozumiem. W takim razie będę musiał się z tym uporać "ręcznie". Zmiana na inne rozszerzenie zmarnowałaby zainwestowane do tej pory czas i pieniądze. Modyfikacje sklepu są dość duże, dopasowane do specyfiki towarów (łożyska toczne). Być może w przyszłości rozważę zmianę na coś innego. A tak przy okazji, Gallu, co Twoim zdaniem jest godne polecenia? Słyszałem dużo pochwał nt Presta Shop... Dzięki i pozdrawiam.

ekumi
15-12-2014, 09:47
Może w temacie importu pomocne będzie takie oto rozszerzenie (http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/virtuemart-extensions/virtuemart-import/20256)?

Gall Anonim
15-12-2014, 17:42
Osobiście nie znam Presta Shop - co nie zmienia faktu że również słyszałem dużo dobrego względem możliwości sklepowych od ludzi którzy wiedzą co piszą i ich zdanie jest dla mnie istotnym wskazaniem przy podejmowaniu decyzji.
Natomiast jako zagorzały zwolennik Joomla używałem kiedyś VirtueMart ale od wersji 2.x.x zaczął mnie wkurzać awaryjnością i wiecznymi poprawkami po każdej aktualizacji (może po prostu miałem pecha - ale.....). Potem przeszedłem na JoomShopping i dalej uważam że jest super jednak rzeczywisty koszt wersji rozszerzonej (czyli standard plus rozszerzenia komercyjne sprzedawane drogo i do tego na licencji eula) jak również mało etyczne zachowania twórców tego rozszerzenia spowodowały że szukałem dalej. Obecnie jestem fanem HikaShop w wersji pro - może i 600 zł za pełną wersję komercyjną to sporo ale jest tego warta.
all