PDA

Zobacz pełną wersję : Organizacja menu



speen
08-02-2006, 15:07
Witam serdecznie
mam problem ze zbudowaniem menu:
Chcę aby w menu był odnośnik PRODUKTY rozwijany na WG MARKI i WG ZASTOSOWANIA. Oba rozwinięte odnośniki będą pobierać te same artykuły lecz będą jedynie inaczej posortowane.

Jak zrobić aby artykuły były wspólne dla obu odnośników WG MARKI i WG ZAST....?
Jak zrobić aby klikając np na NIKE pojawiła się strona z linkami do wszystkich Artykułów - produktów NIKE?
Poniżej schemat menu:

PRODUKTY
- WG MARKI
- NIKE
- ADIDAS
- PUMA
- WG ZASTOSOWANIA
- KOSZULE
- SPODNIE
- BUTY

Będe bardzo, bardzo wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam
Tomek

magic
08-02-2006, 15:33
Najprościej to chyba zastosowanie 2 różnych kategorii z tymi samymi artykułami. Na liście artykułów masz możliwość kopiowania do innej kategorii, a w kategoriach z kolei - możliwość sortowania w/g własnego uznania.
Trochę to "na piechotę", ale powinno być skuteczne.
Natomiast dynamiczne sortowanie jest możliwe, ale musiałbyś pogrzebać w oprogramowaniu i trochę pozmieniać ...
Mnie nic innego nie przychodzi do głowy.

speen
08-02-2006, 15:43
Chyba to rozwiązanie, które proponujesz będzie najszybsze i najprostrze :-))
Ale mam jeszcze jeden problem - pytanie nr 2. Jak zrobić aby klikając np na NIKE pojawiła się strona z linkami do wszystkich Artykułów - produktów NIKE?

Może jeszcze na to znajdzie sie jakieś proste rozwiązanie ;-)

Pozdrawiam
Tomek

magic
08-02-2006, 16:09
1. Sposób:
- Tworzysz osobną sekcją dla marek, osobną dla zastosowań. zawierają te same artykuły, ale w różnych kategoriach (w jednej kategoriami są marki, w drugiej zastosowania). Ustawione je sortowanie kategorii i artykułów w nich.
- Pozycja menu Marki odnosi się do Tabela artykuły z sekcji
- Pozycje submenu Marki jak np. NIKE odnoszą się do Tabela artykuły z kategorii
W ten sposób - w efekcie - masz po kliknięciu na Marki: tekst z ew. obrazkami dla sekcji, a poniżej listę kategorii (spis marek), natomiast po kliknięciu na submenu (np. NIKE): tekst z ew. obrazkami dla kategorii, a poniżej listę artykułów. Wszystko zaś posortowane jak ci pasuje ...
2. Sposób:
W artykułach możesz użyć bota (wtyczki) np. micromenu - który wewnątrz artykułu wyświetlał będzie np. listę artykułów z danej kategorii.
3. Sposób:
Możesz wyświetlać poniżej artykułów menu z listą artykułów - odpowiednie dla danej sekcji, czy kategorii, którą użytkownik przegląda
4. Sposób:
Jak wyżej, ale do dynamicznego tworzenia tego dolnego menu możesz użyć dodatkowego komponentu (są takie gdzieś po necie ...)
5. Sposób:
Użyj specjalizowanych komponentów do zarzadzania i wyświetlania katalogów produktów, albo i sklep
6. Sposób:
...

Pokombinuj, pewnie jeszcze znajdziesz wiele innych rozwiązań, Joomla! jest bardzo elastyczna, a wraz z dodatkami - możesz mieć co chcesz ...

speen
08-02-2006, 16:34
Czapki z głów dla magica i joomla ...
20 min i wszystko co chcialem wiedziec wiem - Wielkie Dzięki

Pozdrawiam
Tomek