PDA

Zobacz pełną wersję : Brak Captchy do wyboru w Konfiguracji globalnej



Maciej_K_3105
16-12-2014, 22:00
Witam,
Mam następujący problem. W konfiguracji globalnej w polu Domyślne Captcha jak chcę wybrać captche to jest tylko ,,Nie wybrano" i nic poza tym. W dodatkach nie mam zainstalowanego dodatku ,,Captcha - Recaptcha", ale mam za to inną wtyczkę zainstalowaną, a mianowicie EasyCalcCheck PLUS. Chciałbym, aby w konfiguracji globalnej w polu Domyślne Captcha można było poza polem ,,Nie wybrano" wybrać domyślną captchę np. ,,Captcha - Recaptcha" (ten dodatek odpowiednio zainstalować, klucze publiczny i prywatny mam) lub EasyCalcCheck PLUS w kontekście tego aby w formularzu kontaktowym przy captchy był napis ,,Captcha *". Nie mogę nigdzie znaleźć na forum sensownej pomocy na ten temat. Będę wdzięczny za wszelką pomoc czy wskazówki.

mjmartino
16-12-2014, 22:58
Ten dodatek jest instalowany oryginalnie z samą J!
Więc powinien tam być w dodatkach.
Opcja Ci się zmieni jak go opublikujesz.

Maciej_K_3105
17-12-2014, 08:59
Ten dodatek jest instalowany oryginalnie z samą J!
Więc powinien tam być w dodatkach.
Opcja Ci się zmieni jak go opublikujesz.
Na stronie, gdzie mam zainstalowaną wersję Joomli to w dodatkach nie widnieje ,,Captcha - Recaptcha", a plugin ,,System - EasyCalcCheck PLUS - ECC+" jest opublikowany.

Maciej_K_3105
20-12-2014, 22:23
Co prawda znalazłem plik j25-recaptcha-fix.zip i zainstalowałem to ale po wpisaniu kluczy oraz włączeniu go nie działa (pomimo wyłączenia EasyCalcCheck PLUS - ECC+), nie wspominając że te dwa dodatki nie wyświetlają przy wyborze Domyślnej Captchy w konfiguracji globalnej, aby można było wybrać jaką się chce używać. Przy wyborze Domyślnej Captchy jest tylko pole ,,Nie wybrano".

Maciej_K_3105
06-01-2015, 10:30
Problem udało się rozwiązać tylko częściowo poprzez odinstalowanie tego dodatku i ponowną instalację tego pliku. Co prawda można już wybrać Domyślną Captchę jako Captcha - Recaptcha, ale jak chcę wysłać wiadomość z formularza na podany adres pocztowy to albo wiadomość w ogóle nie docierała lub pojawia się błąd jaki kiedyś poruszałem na tym forum (pomimo ustawień jakie wtedy udało mi się rozwiązać problem w tym podanym linku):
http://forum.joomla.pl/showthread.php?75745-Formularz-kontaktowy-Mail-delivery-failed-returning-message-to-sender&p=335070&highlight=#post335070
Próbowałem już wszelkich ustawień poczty (w konfiguracji globalnej) w panelu administracyjnym i nie daje to żadnego skutku, aby można było wysłać wiadomość z formularza z użycie Captchy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc czy wskazówki.

Maciej_K_3105
14-01-2015, 10:37
Udało mi się już rozwiązać problem poprzez zalogowanie do DirectAdmin, utworzeniu tam nowego adresu e-mail do kontaktu poprzez formularz kontaktowy oraz przypisanie ustawień poczty w konfiguracji globalnej (najlepiej zaproponowanych przez hostingodawcę).