PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można jednocześnie korzystać z dwóch szablonów?



OphisR
17-12-2014, 13:34
Witam,
jakiś czas temu zrobiłem stronę w Joomla 2,5 przymierzam się do aktualizacji do wersji 3,3. Zacząłem się zastanawiać czy można zrobić w ten sposób, aby bieżąca strona działała sobie w sieci, a ja jednocześnie mógłbym konfigurować sobie wygląd strony na innym szablonie?
Pozdrawiam

moje
17-12-2014, 13:56
Najlepiej jak pobierzesz sobie strone na localhosta, tam zrobisz, to co musisz i potem zastapisz starą stronę umieszczajać nową na serwerze.

OphisR
17-12-2014, 14:05
To wiem, tylko że często pracuję na różnych komputerach i za każdym razem musiałbym nosić kopię strony przy sobie, a tak tylko wystarczy połączenie z internetem.
Dzięki za zainteresowanie tematem i pewnie będę musiał zrobić tak jak proponujesz.

Hajmus
17-12-2014, 14:24
Możesz ustawić wyświetlanie danego szablonu na określonych podstronach, dzięki temu możesz korzystać z kilku. Jest to bardzo przydatne. Niestety działanie na jednej stronie ponad jednego szablonu jest wykluczone.

moje
17-12-2014, 14:42
Zawsze możesz tego localhosta postawić na pendrive - magiczne słowo dla Ciebie na dzisiaj to Jamp ;)

Gall Anonim
17-12-2014, 14:46
Niestety działanie na jednej stronie ponad jednego szablonu jest wykluczone.
Akurat nie zupełnie - tak się składa że bodajże Cameleon pozwala na przypisanie szablonu do wskazanych grup użytkowników :-)

OphisR
17-12-2014, 14:52
O to już wiem czego szukać :)

Hajmus
17-12-2014, 17:10
Akurat nie zupełnie - tak się składa że bodajże Cameleon pozwala na przypisanie szablonu do wskazanych grup użytkowników :-)
Tak, tyle że to nie jest wyświetlanie kilku szablonów na podstronie, tylko wyświetlanie wskazanego szablonu przez ustawienia użytkownika :)

Gall Anonim
17-12-2014, 17:55
@Hajmus - rozumiem że znasz komponent Chameleon? - kupiłeś? - używasz?
, czy tylko się domyślasz?
http://extensions.joomla.org/extensions/extension/style-a-design/templating/chameleon
Swoją drogą nawet wykorzystując mechanizm o którym pomyślałeś można moduł zmiany szablonu przypisać dla grupy super użytkownik i wówczas tylko Super User będzie mógł sobie zmienić szablon dla swoich potrzeb.
all

grzesiek_w
17-12-2014, 22:03
jakiś czas temu zrobiłem stronę w Joomla 2,5 przymierzam się do aktualizacji do wersji 3,3. Zacząłem się zastanawiać czy można zrobić w ten sposób, aby bieżąca strona działała sobie w sieci, a ja jednocześnie mógłbym konfigurować sobie wygląd strony na innym szablonie?
zrób kopię Akeeba Backup i postaw ją na tym serwerze w innym katalogu na innej bazie, przypisz do subdomeny i tam możesz się bawić. Wyjdzie dobrze skasujesz oryginał.

shotgunek
29-12-2014, 18:00
co do pytania , to owszem można.