PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ocenę strony



lopesa
19-12-2014, 07:51
Witam Was

Zwracam się z uprzejmą prośbą o ocenę strony (fachowym okiem), którą stawiam i przede wszystkim sugestie co powinienem jeszcze dodać, co poprawić, może widzicie jakieś błędy w funkcjonowaniu itp. Wszystkie Wasze uwagi są bardzo cenne i będę niezmiernie wdzięczny za nie.
Nadmienię też, że jest to pierwszy mój post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Ponadto w Joomli raczkuję - należę do bardziej początkujących niż zaawansowanych, ale się cały czas szkolę :).

Adres strony www.biebrza-kajaki.pl (http://www.biebrza-kajaki.pl)

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam serdecznie

Joomla 2.5

palyga007
19-12-2014, 10:06
Witaj,

Poddawanie strony krytycznej ocenie użytkowników tego forum to rzecz wielce ryzykowna :)

Fachowym okiem to nie ma tutaj czego oceniać. Standardowy 3 kolumnowy układ strony, do tego licznik odwiedzin (wg mnie niepotrzebny archaizm, zwłaszcza, że zazwyczaj kłamie na potęgę).
Logo wyrąbane toporkiem zupełnie oderwane od czarnego tła na którym się znajduje. Brak responsywności itp itd....

mjmartino
19-12-2014, 14:34
Brak responsywności, szablon wiekowy nie przykuwa oka oraz nie zachęca do pozostania dłużej na stronie.

trzepiz
19-12-2014, 15:55
Pomijając aspekt wyglądu. Koniecznie wykonaj aktualizację do 2.5.28 .. używanie obecnie wersji 2.5.1 jest wysoco ryzykowne.

zwiastun
19-12-2014, 16:43
W sprawie wyglądu - wypowiedzieli się Koledzy wyżej. Poszukaj jakiegoś szablonu klubowego, nowoczesnego, dostosowanego do wyświetlania w różnych urządzeniach ("responsywnego").
Architektura informacji: wymaga zmian.
Spójrz tak: czego się dowiaduje odwiedzający Twoją witrynę, wchodząc na stronę główną. Masz wtedy swoje 5-15 sekund, w trakcie których musisz przekazać główne elementy swojej oferty, a serwujesz jakiś mało znaczący tekst o firmie
Zakładka "Nowość": tytuł zakładki głównego menu nic nie mówi o zawartości, co najwyżej sugeruje, że znajdzie się tutaj jakaś aktualna informacja. Jeśli już miałaby ta zakładka zostać, to powinieneś użyć nazwy "Trekking".
Kilka bocznych menu: dziś takie rozwiązania są już mało efektywne. Zrób raczej duże ładne graficzne moduły "Tratwy", "Kajaki" "Rowery", prowadzące do poświęconych tym tematom stron.
Serwisy partnerskie: użyj raczej modułów (z obrazkami - zrzutami ekranów z tych serwisów).
Statystyka - kogo to obchodzi.

lopesa
19-12-2014, 17:27
Wielkie dzięki Panowie. Trochę się zdołowałem, ale rady są szczere i prawdziwe. Rzeczywiście trochę zmian trzeba zrobić. Powiedzcie czy Warto z tą stroną przejść pod joomlę 3.x i zmienić jej całkowicie szablon? czy to więcej zachodu niż postawienie nowej? Jak miał by ktoś może jakiś szablon najlepiej za free na myśli to wielkie dziękuję za podesłanie pomysłu :).

zwiastun
19-12-2014, 17:34
Powiedzcie czy Warto z tą stroną przejść pod joomlę 3.x
Oczywiście, nie tylko warto, ale trzeba. Szablon za free: z JoomlaArt - JA Purity 3, z Joomla-Monster framework EF4, i wiele innych

Hajmus
19-12-2014, 22:20
Strona taka - zwykła można powiedzieć. Niektóre elementy na FF chyba się niepoprawnie wyświetlają, ale może to powinno jednak tak wyglądać.

PS. Bardzo fajna wtyczka cookies, mógłbyś podać nazwę?

zwiastun
19-12-2014, 23:05
Info_Ciacho: http://fundacja.joomla.pl/wydarzenia/w-fundacji/101-jeszcze-slodsze-info-ciacha

moje
20-12-2014, 18:46
Nie rozumiem czemu strona nie jest dwu- wielojęzyczna? Skoro masz ofertę po angielsku, to dobrze byłoby zadbać, żeby cała strona była też dostępna po angielsku. Sama zakładka się nie wyróżnia, ja zauważyłem ja po pewnej chwili, a osoba władająca innym językiem jak polski może jej nie zauważyć wcale.

lopesa
27-12-2014, 06:55
Wielkie dzięki Koledzy za wszystkie podpowiedzi. Jednym zdaniem stronę trzeba przebudować, uaktualnić i wdrożyć Wasze sugestie.
Aby nie zaczynać nowego tematu i nie śmiecić na forum proszę Was, abyście zerknęli na tą stronę i skomentowali, co tej brakuje http://www.turystyka-biebrza.pl. Jak napisał - palyga007 „Poddawanie strony krytycznej ocenie użytkowników tego forum to rzecz wielce ryzykowna ”, z czym się zgodzę, ale również bardzo pomocna, bo któż jak nie osoby związane z tematem mogą podrzucić tak dużo cennych rad, które są bardzo istotne i pomocne. Czekam na Wasze zdanie.

kubono
06-04-2015, 15:14
Strona, zwyczjana, ale całkiem ładna i przejrzysta. Jak dla mnie kawał dobrej roboty :)

periodyk28
08-08-2015, 15:12
Kilka poprawek i da się dłużej wytrzymać.

Wysu80
23-08-2015, 21:07
Strona ładna i przejrzysta . Mi sie podoba :)

happyme
10-09-2015, 20:00
Design i kolorystyka trochę archaiczne, parę poprawek i współczesnych niuansów graficzny a mogłaby się prezentować całkiem fajnie.

dchudy91
08-10-2015, 15:26
Chyba już za późno. Szkoda, że nie mogłem obejrzeć twojej strony. Niestety już nie wcztuje się. Wobec tego życzę wielu udanych projektów.

moje
09-09-2016, 13:53
Temat został założony dano temu ale mimo wszystko są użytkownicy, którzy go odgrzebuję mimo, iż jest już nie aktualny, a pisane posty niczego nie wnoszą.
Dlatego temat został zamknięty.