PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można zapisać zmian w panelu "Użytkownicy"



Shogi
21-12-2014, 17:39
Witam,
Mam stronę na Joomla 3.3.6, PHP 5.4.4-14. Kilka dni temu zauważyłem, że nie mogę zapisać żadnych zmian dokonanych w panelu "Użytkownicy" mogę wprowadzić dane nowego usera, zmienić swoje ale gdy klikam na "Zapisz" to nie wyświetla się żaden komunikat a na ekranie monitora nie widać żadnego ruchu. Mogę kliknąć na inną zakładkę, napisać nowy artykuł i tu jest wszystko OK.
Na jednej ze stron o Joomla znalazłem opis pliku "configuration.php" jest w nim pozycja:
$mosConfig_allowUserRegistration='1'; // 1: Rejestracja użytkowników
myślałem, że może u mnie jest ta pozycja wyłączona ale nie znalazłem jej wcale. Nie wiem gdzie tego szukać lub co zmienić by naprawić tę opcję. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Shogi

zwiastun
21-12-2014, 17:58
Opcja, którą znalazłeś, dotyczy bardzo dawnych wersji Joomla. Włącza możliwość rejestracji użytkowników. Twój problem ma na pewno inną przyczynę, ale trudno zgadywać jaką. Może strona została uszkodzona (zhakowana?). Może doinstalowałeś ostatnio coś, co zmieniło działanie?
Spróbuj rzeczy najprostszej - nadpisz instalację Joomla: zrób to tak, jak instaluje się rozszerzenia - pobierz Joomla 3.3.6, wejdź do Rozszerzenia/Instalacje i zainstaluj z pakietu. Jeśli nie pomoże, pisz - może ktoś się spotkał z takim problemem i coś poradzi.

Shogi
21-12-2014, 18:37
Niestety, nadinstalowałem joomla 3.3.6 ale bez zmian, problem nadal istnieje.

zwiastun
21-12-2014, 18:45
Przypomnij sobie, co ostatnio zmieniałeś? Może instalowałeś jakiś dodatek? Może aktualizowałeś coś? Może masz zainstalowane Admin Tools i skonfigurowane tak, że trzeba się zalogować w AdminTools, żeby wprowadzać zmiany w kontach użytkowników?

Shogi
21-12-2014, 19:11
W okresie w którym to zauważyłem nic nie instalowałem, dodawałem tylko artykuły. Mam trzy strony i jeżeli coś zmieniam (instaluję) to robię to na wszystkich tak samo, pozostałe dwie działają bez problemu (chociaż różnica jest ponieważ te dwie są na Joomla 2.5 a ta uszkodzona to Joomla 3.x). Admin Tools nie jest i nie był instalowany.

Shogi
31-12-2014, 06:01
Ponieważ mam backup tej strony, odtworzyłem ją na serwerze lokalnym, tutaj wszystko działa prawidłowo. Dodałem nowego użytkownika przypisując go do grupy Super Users, zapisałem zmiany, zrobiłem nowy backup i przeniosłem go na serwer zdalny. Przy pomocy akeeba odtworzyłem stronę. W panelu "Konfiguracja globalna-Użytkownicy" jest założony nowy użytkownik ale przypisany jest do grupy Registered a nie SuperUsers jak to było zrobione. Zmian nie można dokonać. Sprawdzałem inne zakładki w "konfiguracji globalnej" i tam zmiany są możliwe tylko w tej jednej Użytkownicy jest to niemożliwe.
Może jakieś nowe pomysły?