PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć "Written by" w K2



Reeboy
22-12-2014, 11:57
Witam, od jakiegoś czasu próbuję usunąć tekst "written by" pojawiający się przed linkiem do profilu autora artykułu. Przeszukałem pliki K2 lecz nic tam nie znalazłem. Następnie nadpisałem w plikach językowych wartość "written by %s" na "%s", jednak to chyba nijak ma się do K2. Czy ktoś z Was wie jak sobie z tym poradzić? :)

Pozdrawiam

noras
22-12-2014, 12:23
Masz zainstalowany na froncie polski Język dla K2? Tam powinno być to przetłumaczone.
A próbowałeś zrobić w zapleczu nadpisywanie Języka? Spróbuj zrobić nadpisane dla zmiennej "COM_CONTENT_WRITTEN_BY".

Reeboy
22-12-2014, 19:25
Dzięki za odpowiedź. Strona jest w całości po angielsku. W folderze language jak i en-GB stworzyłem folder "overrides" i wrzuciłem tam plik "en-GB.override.ini" z nadpisaniem COM_CONTENT_WRITTEN_BY=" %s". Albo robię źle, albo nie dotyczy to K2.

noras
23-12-2014, 09:00
Ok to spróbuj inaczej. W swoim szablonie znajdź plik nadpisujący dany widok:

templates\Twój szablon\html\com_k2\templates\default
Na przykładzie pliku item.php poszukaj:

<?php echo K2HelperUtilities::writtenBy($this->item->author->profile->gender); ?>

ps. Zdziwienie mnie ogarnęło kiedy zobaczyłem w pliku że niema w tym miejscu zmiennej językowej... :)

Ewentualnie możesz na zapleczu dla artykułu/kategorii wyłączyć w ogóle wyświetlanie informacji o autorze, ale to zależy co Ci bardziej odpowiada :)

Reeboy
23-12-2014, 10:38
Sam robiłem szablon i nie tworzyłem niepotrzebnych mi nadpisywań wcześniej. Rozumiem, że mam stworzyć takie foldery jak podałeś wyżej, a jaki plik stworzyć? Co tam wkleić?
Ogólnie zależy mi na tym, żeby informacja o autorze została, ale bez tego niepotrzebengo "Written by".

noras
23-12-2014, 10:57
W kwestii samego nadpisywania szablonów http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em

Zrób sobie kopie plików widoków z K2 do swojej templatki, powyższy linki pomoże Ci to wykonać. I wtedy dokonaj zmiany z mojego postu wyżej.

ps. Takiej zmiany nie można robić bezpośrednio w K2, ale dopiero w momencie jak nadpisujesz widoki dla danego komponentu.

Gall Anonim
23-12-2014, 11:48
W Joomla 3 nadpisywanie szablonem i kopie dowolnych plików można wykonać bezpośrednio na zapleczu administracyjnym w samym szablonie
all