PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrycie modułu dla mobilnych urządzeń



pepsik
22-12-2014, 23:36
Witam, potrzebuję pomocy z responsywnym szablonem. O ile z "normalnymi" szablonami względnie sobię radzę, o tyle z responsywnymi dopiero "raczkuję". Chciałbym ukryć kilka modułów, tak aby wyświetlały się na normalnych desktopach, ale nie były widoczne np. na telefonach. Szablon ma oddzielny css dla urządzeń mobilnych (w załączniku). Co w nim dodać, lub w module, aby taki "trick" zadziałał?7979

moje
22-12-2014, 23:41
Artister to nie najlepsze narzędzie do robienia czegokolwiek. Jak chcesz coś ukryć, to zrób sobie klasę np. hide-mobile czy hide-phone, ustaw brak wyświetlania elementu, a to wszystko dla odpowiedniej rozdzielczości, od jakiej chcesz ukrywać dane elementy. Następnie korzystając z przyrostków klas w ustawieniach modułów wpisujesz własną klasę do ukrywania modułów, pamiętając, żeby przez ta nazwą znalazła się spacja.

pepsik
23-12-2014, 00:17
Nie ja robiłem tego css-a, to gotowy szablon :) Dziękuję za poradę, zrobiłem klasę, dodałem do modułów i działa :)

Hajmus
23-12-2014, 00:43
Najłatwiej użyć bootstrapa 3, który bardzo lubi się z Joomlą i na element nadać klasę :

.hidden-xs
Wówczas będzie on ukryty dla tej rozdzielczości.

moje
23-12-2014, 02:06
@Hajmus.
Nie, gdyż Joomla 3 jest kompatybilny z Bootstrap 2.3.2.

zbroja
07-02-2015, 12:14
Pepsik a "podzielisz" się tą klasą?. Ja jestem zielony w css-ach i nie mam pojęci jak taka klasę napisać :(