PDA

Zobacz pełną wersję : Data utworzenia artykułu (po zalogowaniu od frontu)



fangornus
23-12-2014, 00:48
Moja wersja Joomla to 3.3.6
Problem z edycją "Daty utworzenia" artykułu występuje dla użytkowników logujących się od frontu.
Na zapleczu nie ma z tym problemów.

Użytkownik logujący się od frontu gdy kliknie "Wyślij artykuł" otrzymuje edytor artykułów z 4 zakładkami.


Content
Publikacje
język
metadane

w jaki sposób mogę modyfikować co ma się pokazywać w zakładce "Publikacje", a czego tam ma nie być.
Wywaliłbym stamtąd "etykiety, uwagi o wersji, alias autora" a chciałbym dodać pole "Data utworzenia".
Szukam tego od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć.

moje
23-12-2014, 01:25
A korzystasz z standardowego szablonu? Jeśli nie, to zmień obecny na jeden z standardowych i wtedy sprawdź.

fangornus
23-12-2014, 01:45
Zmieniłem szablon na standardowy i bez zmian.
Dla pewności zmieniłem też edytor tekstu (obecnie używam JCE) na standardowy i też bez zmian.

fangornus
31-12-2014, 00:14
Czy ktoś coświęcej napisze w tej sprwie?

zwiastun
31-12-2014, 00:42
Wywaliłbym stamtąd "etykiety, uwagi o wersji, alias autora" a chciałbym dodać pole "Data utworzenia".
Czyli wywaliłbyś coś, co może być przydatne i użyteczne, a chcesz dodać coś w gruncie rzeczy bezużytecznego, bo data utworzenia zapisywana jest automatycznie i osoby z podstawowymi uprawnieniami np. autora, redaktora, wydawcy raczej nie powinny mieć prawa ingerowania w ten element danych (co innego administrator, ale ten ma interfejs zaplecza administracyjnego).
Elementy, którymi chcesz manipulować, konfigurowalne nie są. I na tym mógłbym skończyć.
Chcesz zmieniać - wymaga to modyfikacji w kodzie, a tym samym przynajmniej jako takiej znajomości php i zrozumienia tego, co jest w skryptach. Trochę tajemnej wiedzy. Zmian możesz dokonać korzystając z technologii nadpisywania szablonem albo układów alternatywnych.

fangornus
31-12-2014, 00:45
"Zmian możesz dokonać korzystając z technologii nadpisywania szablonem albo układów alternatywnych."
Podaj proszę jakieś naprowadzenie na ten temat.

zwiastun
31-12-2014, 00:57
Otwierasz przeglądarkę internetową i wpisujesz w pasku adresu te słowa kluczowe (albo w wyszukiwarce). Naprawdę, jeszcze się tego - mimo 6 lat obecności na forum - nie nauczyłeś? Czy jakieś chwilowe zaćmienie?

fangornus
31-12-2014, 01:03
Uwielbiam twoją ironię czytając liczne posty na forum :-)

Skoro się dopytuję to mam w domyśle, że może polecisz mi jekieś SPRAWDZONE/PRZETESTOWANE rozwiązania.
Fakt mogę sam sobie poszukać, ale po co przecierać rozdeptane szlaki???

Logicznie rzecz ujmując - odsyłając mnie do Googla, sam podważasz ideę istnienia forum :-)

zwiastun
31-12-2014, 01:38
Jak byś 50 albo 100 razy czytał te same pytania i musiał udzielać tych samych odpowiedzi, to by Cię rozniosło po 3 razie :)

fangornus
31-12-2014, 01:42
Pewnie masz rację.
Lecz twoja racja nie zaprzecza mojej racji :-)

A to wszystko, w niczym to mnie nie przybliża do rozwiązania mojego problemu ... :-)

zwiastun
31-12-2014, 01:49
A wpisałeś w wyszukiwarkę, co sugerowałem?