PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana wyglądu nagłówka H1 i H2



tobiasz22
23-12-2014, 15:07
hej
w jakis sposób mogę zmienić wygląd nagłówków H1 oraz H2? te które wykorzystuję teraz zaciągają się automatyczne z szablonu rock theme i są zbyt duże (szczególnie znacznik H1) jak przeformatować tekst by niczym się nie różnił od normalnego tekstu, a przez google był widoczny jako znacznik H1?
http://www.sprzatanie-wroc.pl/sprzatanie-ceny

<h2><span style="font-size: 12pt;">SPRZĄTANIE POWIERZCHNI BIUROWYCH / BIUR CENNIK:</span>
</h2>

przykład bardzo brzydkiego znacznika H2 tutaj:
http://www.sprzatanie-wroc.pl/

noras
23-12-2014, 15:25
Musisz dodać odpowiednie class'y CSS do swojego szablonu, aktualnie używasz dla h2 stylu z pliku template.css linia 206:

.component-content .title, article h2 {}

W tym miejscu możesz nadpisać style, ale najlepiej nadpisywanie stylów zrobić w osobnym pliku, ładowanym po wszystkich innych plikach css.
Do swojego szablonu, w sekcji header dodaj jak najbliżej zaknięcia sekcji <head>, powinno to mniej więcej wyglądać tak:

JHtml::_('stylesheet', JUri::root() . 'templates/' . $this->template . '/css/override.css');



Teraz w pliku override.css możesz nadpisywać style szablonu bez ingerencji w szablon i jego domyślne ostylowanie.

bartheezzzz
08-02-2015, 19:26
Witam, mam pytanie odnoścnie zmiany tekstu w nagłówku storny zssp.walbrzych.pl
Chciałbym zmienić nazwę szkoły, nie wiem jednak czy z mojego poziomu da radę to wykonać?
Nie mam dostępu do konta ftp, jestem użytkownikiem, który ma prawo do wprowadzania informacji na storonie, nie znam się na joomla - pracowałem częściej na WP.
Proszę o informacje czy i jak mogę to zrobić nie mając dostępu do ftp. jedynie tylko do panelu administracyjnego (zaplecze). Wersja Joomla! 2.5.9

mjmartino
09-02-2015, 12:04
Nie pisz w wątku który dotyczy czegoś innego.
Twórz nowe tematy, a co do twojego problemu to:
Witryna -> konfiguracja globalna -> nazwa witryny ;)

bartheezzzz
09-02-2015, 18:03
8097
Nie mogę jako nowy użytkownik tworzyć nowych tematów. Dzięki za pomoc, jefdnak nie mam dostęnej opcji tego menu, o którym piszesz...
Wychodzi na to, że nie mam takich możliwości jako użytkownik...

mjmartino
09-02-2015, 21:35
Cóż nie zobaczę załącznika bo nie działają mi one na forum ;D
Więc pozostaje zwrócić Ci się do admina strony który ma uprawnienia do tego typu zmiany.

bartheezzzz
10-02-2015, 21:08
Ok, dzięki, tak przypuszczałem, ale nie miałem pewności więc zapytałem. Pozdrawiam serdecznie.