PDA

Zobacz pełną wersję : Nieautoryzowane konta w Joomla 2.5 - pytanie.



Roba_k
28-12-2014, 02:20
Witam.

Od pewnego czasu mam problem z nieuatoryzowanymi kontami w Joomla 2.5. Założono mi w ten sposób kilka kont, dwa skasowałem, po kolejnych dwóch próbach, konta tylko wyłączyłem i zablokowałem także całkowicie grupę Registered. Obecnie mam zainstalowaną najnowszą wersję Joomla 2.5.28 i wczoraj ktoś ponownie założył mi konto o loginie jmtls23. Stąd pytanie: gdzie w ustawieniach popełniłem błąd, który pozwala na zakładanie takich kont ? Załączam zrzut ekranu.

7988

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Roba_k

Gall Anonim
28-12-2014, 11:56
Jak nie ma potrzeby zakładania kont od frontu to po prostu wyłącz całkowicie rejestrację nowych użytkowników w konfiguracji po prawej stornie u góry tam skąd pochodzi zrzut (zdaje się że to hasło opcje) i po sprawie. Od zaplecza jako administrator spokojnie można przy takiej konfiguracji utworzyć konto w razie potrzeby. Na marginesie - konta o których wspominasz z reguły tworzą bot'y - i zazwyczaj z jakimiś dziwnymi adresami email - standard / żaden błąd tylko brak niektórych zabezpieczeń.

Hajmus
28-12-2014, 12:04
Uruchamiają odpowiednie URL, bardzo często się z tym spotykam nawet na stronach gdzie ogólna rejestracja na froncie nie jest widoczna. Wyłącz rejestracje w opcjach i po sprawie ;)

Roba_k
03-01-2015, 10:13
Witam.

Dziękuję za odpowiedź. Wyłączyłem już jakiś czas temu możliwość logowania się od frontu, jednak przegapiłem wyłączenie rejestracji w opcjach i to była przyczyna tego problemu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za porady.

Pozdrawiam
Roba_k.