PDA

Zobacz pełną wersję : Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło albo nie masz u nas jeszcze konta.



szymonmag
29-12-2014, 13:03
Witam wszystkich. Przeglądając logi mojej strony w pliku error.php mam niezliczoną liczbę wpisów Joomla INFO 95.51.130.242 FAILURE: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło albo nie masz u nas jeszcze konta. Chodzi tu zapewne, że ktoś z tego adresu próbował się logować do zaplecza lecz niestety nie znał loginu i hasła. Adresów ip, z których ktoś próbował się logować jest jak napisałem niezliczona ilość plik error.php waży ok 30MB. W związku z powyższym mam pytanie czy można jokoś blokować tych nieautoryzowanych użytkowników? czy pliczek . htaccess z odpowiednimi wpisami wystarczył by na intruzów? czy jest jakiś bezpieczniejszy sposób na takie nieautoryzowane logowanie ?

pyziak
29-12-2014, 13:15
Tak, można w pliku .htaccess podopisywać IP, ale czy nie prościej wziąć jakiś komponent np: RSFirewall i ustawić mu żeby po np: 3 błędnych próbach logowania do PA dodawał z automatu do czarnej listy ?

Karol99
02-01-2015, 23:09
...lub przy pomocy np. jSecure Lite zablokować niepowołanym dostęp do strony logowania zaplecza?