PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z configuration.php



Umino
30-12-2014, 00:29
Witam mam problem podczas instalacji joomla w ostatnim etapie instalatora w Pre-Installation Check. w opcji configuration.php zapisywalny? Znajduję się czerwona wiadomość NIE. Jak to zmienić żeby było na tak. Stronę chciałem zainstalować na VPS zainstalowałem uprzednio apache2 phpmyadmin php5 oraz mysql-server i wszystko działa da się podłączyć domenę i nawet zainstalować. Jednak plik instalacyjny trzeba usunąć ręcznie do tego samemu stworzyć plik configuration.php i strona działa. Problem pojawia się wtedy gdy coś chce się wgrać szablon język lub mod i wyskakuje 5 błędów. Wcześniej na 3.3 nie miałem problemów z joomla robiłem strony na cba.pl i inny hostingach pracowałem na 1,2 i teraz na 3 i 1 raz widzę taki błąd.
Proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

Gall Anonim
30-12-2014, 00:48
Masz prawdopodobnie rozdzielone prawa www i ftp - można to poprawić "z palca" ale obawiam się że to dopiero początek problemów - niebawem przyjdą następne (instalacje, aktualizacje, zapis plików) jeśli nie poprawisz konfiguracji serwera.

Umino
30-12-2014, 01:47
Ta poprawka to jak by wyglądała konkretnie ? Co trzeba dokładnie wklepać w konsole żeby to działało.

zwiastun
30-12-2014, 15:43
Nie wiem, czy mamy na forum administratorów serwerów, którzy objaśnią Ci tutaj, jak skonfigurować serwer, by użytkownik www (PHP) miał uprawnienia użytkownika FTP>