PDA

Zobacz pełną wersję : Category Blog - wyświetlenie kolejnych kategorii oddzielnie



dachowy
30-12-2014, 13:53
Witajcie,

piszę nowy post, ponieważ wyszukiwarka mi nie pomogła.

Pracuję na Joomla 3.3. Chcę przygotować Portfolio, które będzie wyświetlało artykuły z różnych kategorii. Artykuły muszą być jednak oddzielone i zatytułowane, tzn:

Nazwa kategorii 1:
------------------------------
Element 1
Element 2
Element 3
Element 4

Nazwa kategorii 2:
------------------------------
Element 1
Element 2
Element 3
itd

Próbowałem przygotować stronę poprzez standardowe menu Joomla, opcja Category Blog z artykułami w formie Intro (zdjęcie, tekst). Przygotowałem kategorię z sub-kategoriami i włączyłem opcję wyświetlania sub-kategorii. Jednak wtedy artykuły ze wszystkich sub-kategorii są wyświetlane razem, bez podziału. Czy można w jakiś sposób utworzyć ten podział, żeby raz - elementy były oddzielone wg sub-kategorii, dwa - nazwy sub-kategorii były wyświetlane?

W linku layout, który staram się osiągnąć :) http://capitalone.pl/doswiadczenie/

z góry dzięki!
Hubert

Aga01
06-03-2015, 12:52
Dołączam się do tego wątku:


Chcę osiągnąć następujący efekt:

1. Kategoria - nazwa

2. Nazwa i opis podkategorii
poniżej przegląd artykułów z tej podkategorii (nie lista)

3. Nazwa i opis kolejnej podkategorii
poniżej przegląd artykułów z tej podkategorii (nie lista)

i tak dalej... szukam na forum, szukam w dodatkach - ja nie mogę tego znaleźć więc jeśli ktoś ma pomysł - proszę o informację.
dziękuję,
A.

ugly kid joe
06-03-2015, 12:59
Najprościej rozwiązać temat poprzez artykuł, linkowanie do kategorii w treści i wykorzystanie funkcjonalności dodatku {loadmodule} w treści, gdzie modułem listującym artykuły z wybranej kategorii, mógłby [ chociaż nie musi, bo są inne ] - być moduł GK NEWS PRO.

... albo, dopisać sobie do szablonu oddzielny widok.

zwiastun
06-03-2015, 14:03
Top, jak w przeglądzie wyświetlane są artykuły z podkategorii, zależy od ustawień w konfiguracji pozycji menu.
Do portfolio to raczej coś bardziej zaawansowanego, niż domyślny przegląd artykułów (np. jak doradzi @ugly kid joe). A jeśli już to na odpowiednio dostosowanym szablonie, takim jak to ma miejsce np. w JA-Purity..

Aga01
06-03-2015, 16:03
Dzięki za moduł ugly kid joe ;)
W moim wypadku trzeba użyć funkcji {loadposition}.
Myślę że będzie OK. Wstępne testy wyglądają zadawalająco, dam znać czy nic się nie "wywali" jak wrzucę wszystkie kategorie za pomocą {loadposition}

Nie wiem jak dodać do szablonu oddzielny widok, ale poczytam;)

ugly kid joe
06-03-2015, 16:13
{loadmodule} - ponieważ każdą kopię modułu, ustawiasz do listowania zawartości innej kategorii.

Aga01
11-03-2015, 13:12
Hej,
w moim przypadku - joomla 1.7 poszlo gladko na {loadposition}
Być może coś żle robiłam przy {loadmodule} - ale nie wyświetlał tak jak chciałam.
Wszystko wrzuciłam w jeden artykuł zlinkowany z menu.

Wielkie dzięki raz jeszcze- sam moduł pomógł. Jeśli o mnie chodzi - temat można zamknąć;)

tomaszek83
11-03-2015, 14:32
w moim przypadku - joomla 1.7

Aż się prosisz o włamanie. Aktualizacja jak najszybciej.

Aga01
11-03-2015, 14:52
Cicho... dlatego nie podaję adresu;)
Wiem, zaliczyłam już nieautoryzowane wejście :/. Przeraza mnie przeniesienie się na joomla 3x ze względu na duża ilość artykułów.
Właśnie zabieram się za studiowanie "jak to zrobić, żeby się nie narobić i nie stracić wszystkiego";)

tomaszek83
11-03-2015, 14:58
Cicho... dlatego nie podaję adresu;)

To nie ma nic do rzeczy. To jest kwestia czasu kiedy strona przestanie działać bo będziesz miała gości. A jak to zrobić? Najpierw aktualizacja do 2.5.x a następnie do 3.x. Artykuły nie powinny się posypać, gorzej może być z szablonem i rozszerzeniami. Najlepiej przeprowadzić całą procedurę na kopii strony lokalnie np. na JAMP-ie.

Im szybciej to zrobisz tym lepiej.

Aga01
11-03-2015, 15:18
Dzięki ;) Będę walczyć - jak się nie uda - wrócę do was z płaczem :D
Spróbuję w weekend - na kopii;)