PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyć Dostosuj w artykule i podkreślenie ....



Małgosia
30-12-2014, 22:54
Witam, czy mogę uzyskać pomoc w kwestii jak wyłączyć Dostosuj w artykułach ze wszystkim innym sobie poradziłam.
I druga kwestia dlaczego w menu po prawej stronie pozycje w menu są podkreślone a po lewej nie, jak je usunąć.
Do tej pory pracowałam na joomla 1.5 i teraz próbuję zmierzyć się z joomla 3.3.6. jeśli byłby pomocny zrzut to zamieszczam.
7993

Gall Anonim
30-12-2014, 23:05
1. Dostosuj dostępne jest (przynajmniej powinno) tylko dla zalogowanych od frontu użytkowników o odpowiednio wysokich uprawnieniach do edycji - zwykły zarejestrowany użytkownik nie ma takiej możliwości, i opcja jest niewidoczna (dla niezalogowanych również).
2. Jak podasz link do strony to dostaniesz odpowiedź - z obrazków nie potrafię wróżyć (zresztą z fusów i kryształowej kuli również nie umiem).

Małgosia
30-12-2014, 23:34
Strona której zamieściłam zrzut ekranu jeszcze nie istnieje w sieci, dopiero jestem w trakcie jej tworzenia. Nie moge podać linka bo robię ją na komputerze lokalnym. Do tej pory tworzyłam w joomla 1.5 i nic takiego mi się nie pokazywało. Więc robię dalej. Dziękuje za odpowiedź.

zwiastun
30-12-2014, 23:51
W Joomla 1.5 miałas ikonę Edytuj, jeśli zalogowałaś się z prawami np. administratora. I w Joomla 3.x jest podobnie - kontrolka ta jest widoczna tylko dla uprawnionych do edycji. Jej włączanie i wyłączanie (a także powiązanych z nią kontrolek Drukuj i Email) => konfigiracja opcji artykułu - w artykule, w pozycji menu, w opcjach globalnych