PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja i reCaptcha



etitek
31-12-2014, 15:56
Witam mam pytanie dotyczące rejestracji i reCaptcha. Mam problem przy rejestracji jest włączona reCaptcha i nie wyświetla mi się. Automatycznie dostaję komunikat Brak rozwiązania jest niedozwolony przy próbie rejestracji. Natomiast przy logowaniu jak kliknę na Nie pamiętasz hasła? Nie pamiętasz nazwy? reCaptcha pojawia się prawidłowo. Proszę o sugestie jak ten problem rozwiązać ?

noras
02-01-2015, 09:45
Sprawdź na standardowym szablonie Joomla czy masz taką samą sytuację? Często problem leży po stronie templatki. Sprawdź czy masz jakieś błędy w konsoli na podstronie rejestracji (brak jQuery, konflikty javascript itd).

O poprawnej konfiguracji reCaptha nie wspominam bo zakładam że skonfigurowałeś zgodnie z poradnikami?
(pierwszy lepszy z brzegu dla reCaptha - http://www.templatemonster.com/help/joomla-3-x-how-to-configure-captcha-recaptcha-plugin.html)

etitek
02-01-2015, 13:05
Konfiguracja jest poprawna ale zainstalowałem na innym serwerze czystą joomla i ten sam problem pojawia się. Przy rejestracji nie pokazuję się reCaptha jedynie tylko napis widać.

etitek
12-01-2015, 12:37
Witam ponownie ponawiam temat czy może mi ktoś pomóc ? Żeby nie było znowu że jestem natarczywy odczekałem 12 dni :)

trzepiz
12-01-2015, 16:04
Adres strony do testów ?

etitek
13-01-2015, 08:50
kobietakreatywna.pl tylko ta strona jest w rozbudowie wiec nie wszystkie zakładki działają. Przy rejestracji nie pokazuję się reCaptha ale jak wejdziesz w logowanie i klikniesz nie pamiętasz hasła lub nazwy to tam się już pojawia reCaptha.

trzepiz
13-01-2015, 14:22
Jeśli mówimy o http://kobietakreatywna.pl/rejestracja2.html to jest to rejestracja z K2 więc ustawienia captcha musisz ustawić w opcjach komponentu K2.

etitek
13-01-2015, 15:38
Dziękuje za pomoc działa prawidłowo :)

etitek
13-01-2015, 16:38
Mam jeszcze jedną prośbę teraz mi się coś skopało w ogloszenia.miastojaslo.pl reCaptha nie wyświetla mi się po wejściu w zakładkę logowanie i kliknięcie na nie pamiętasz hasła lub nazwy a jest włączona. Proszę kuknij tu jeszcze.

etitek
13-01-2015, 19:02
Nie pomaga nawet odinstalowanie i ponowne zainstalowanie reCaptha
Zauważyłem też, że w linku pojawia rejestracja.html?view=reset zamiast logowanie.html coś z przekierowaniem się skopało jak to mogę naprawić ?

trzepiz
15-01-2015, 13:32
Niestety nie znam układu menu w twoim zapleczu. nie wiem jak to przygotowałeś. Nie wiem także czy przypadkiem nie masz widoku rejestracji nadpisywanego szablonem (override template). Ciężko będzie pomóc bez dostępu do zaplecza strony i FTP. Przeanalizuj wszystko jeszcze raz na spokojnie sprawdź czy w innych miejscach reCapcha się pojawia ...

etitek
15-01-2015, 13:48
Odinstalowanie reCapcha jak i nadpisanie całej paczki joomla nie pomaga może problem tkwi w bazie MSQL ? tylko że nie mogę znaleźć która cześć odpowiada za logowanie i inne funkcje. Zmiana szablonu na standardowy z joomla też nie pomogła.