PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie litery



Radekk
02-03-2007, 11:38
Witam, jestem początkującym użytkownikiem edytora joomla. Mam taki problem: nie we wszystkich przeglądarkach strona działa jak należy ( www.radraf.pl ). W Operze czy Mozilli wszystko wydaje się być wporządku, natomiast w IE czy Avant nie edytują się polskie znaki w tekście oraz główna ramka szablonu nie dopasowuje się do wielkości np. zdjeć czy flashów.
Aha nie bardzo mam pojęcie o kodowaniu nie wiem nawet gdzie to się ustawia.

Jeśli ktoś mógłby mi coś poradzić to będę wdzięczny.

Rybik
02-03-2007, 11:56
rozumiem, że na serwerze pomocy zepsuła się wyszukiwarka ?

vj_
02-03-2007, 12:37
Witam, jestem początkującym użytkownikiem edytora joomla. Mam taki problem: nie we wszystkich przeglądarkach strona działa jak należy ( www.radraf.pl (http://www.radraf.pl) ). W Operze czy Mozilli wszystko wydaje się być wporządku, natomiast w IE czy Avant nie edytują się polskie znaki w tekście oraz główna ramka szablonu nie dopasowuje się do wielkości np. zdjeć czy flashów.
Aha nie bardzo mam pojęcie o kodowaniu nie wiem nawet gdzie to się ustawia.

Jeśli ktoś mógłby mi coś poradzić to będę wdzięczny.

Avant.. a jest taka przegladarka ? :) W przegladarce powinienes miec ustawione automatyczny wybor kodowania, tyle

Rybik
02-03-2007, 12:48
polskie litery inaczej w FF i w IE, jest takich postow na forum kilkanascie, topic w FAQ i linki z google, templak bez zagladania na strone oceniam na jakis z linii "247- cośtam", rozwiazanie w 8 linijce pliku index.php templaka ;)

Radekk
02-03-2007, 13:41
Dziękuję za pomoc Panowie.

Uporałem się z polskimi znakami (Rybik czsami człowiek potrzebuje kopa hehe) korzystając z pomocy joomla. Jednak wciąż nie mogę wyczaić dlaczego IE na niektórych podstronach obcina stronę, tj. szablon nie dopasowuje się do zawartości.

vj_ specjalnie dla Ciebie :) www.avantbrowser.com/ (http://www.avantbrowser.com/)

Jeśli możecie to pojeździjcie po tej mojej stronie www.radraf.pl (http://www.radraf.pl) i powiedzcie co od strony technicznej wymagałoby poprawy.

NIe potrafie także wczytać na serwer szablonu 247portal b blue zciągnąłem plik rar, rozpakowałem ale w żaden (czytaj za pomocą "zainstaluj nowy szablon" w administratorze) nie potrafię dodać go do listy. Próbowałem wszystkich plików po kolei i również pliku rar ale żaden nie chce się załadować. ? .

Rybik
02-03-2007, 14:16
a) rozraruj, zzipuj zainstaluj
lub
b) rozraruj, wrzuc katalog templaka przez ftp na serwer obok innych, katalog templaków nazywa się ... /templates ;) katalog który wgrywasz ma nie mieć podkatalogi /images i /css oraz pliki (chodzi mi o to ze czasem zdarza sie podwojne zagniezdzenie /templak/templak/pliki i nalely sie tego zagniezdzenia pozbyc

Radekk
02-03-2007, 14:30
ad a) wykonano, komunikat: "Wczytywanie pliku nieudane, Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML."

ad b) to dla mnie kosmos

Rybik
02-03-2007, 16:40
no to do dzieła, google i szukaj o ftp, programach do ftp i uploadzie plików (z programow polecam Total Commander Power Pack

zip ma zawierać katalog z plikami templaka, podkatalogiem CSS i IMAGES

dobrze -> katalog/css i reszta
źle -> katalog/katalog/css i reszta

Jeżeli to dalej nie przemawia a chciałbyś sie nauczyć to szukaj w necie tutoriali, poczytaj o systemie plikow w windows, conieco o HTML+CSS, potem tutoriale Joomla.

Jeżeli nic Ci to nie mówi i nie chce Ci sie szukać w necie to nie bierz się za strony WWW ;)

W razie czego odpowiem na precyzyjnie postawione pytania na tyle na ile bede mial czas.